Sirje Rank • 11. detsember 2012 kell 11:48

Obelix põgeneb maksude eest

Prantsuse filminäitleja Gerard Depardieu, kes kehastas Obelixi Prantsusmaa tuntud koomiksisarja ekraniseeringus, põgeneb president Francois Hollande'i maksutõusude eest Belgiasse.

Depardieu, kes on tuntust kogunud ka Cyrano de Bergeraci, Porthose ja Jean Valjeani rollis, registreeris end 7. detsembril elanikuks ühes Belgia külas, kus ta maja ostis, vahendas agentuur Bloomberg.

Asterixi kehastanud näitleja Christian Clavier kolis tänavu juba varem Londonisse, otsides varju pigem võimalike rünnakute eest oma tihedate sidemete pärast Prantsusmaa endise presidendi Nicolas Sarkozyga.

Depardieu on veel üks kuulsus, kes otsib varju Hollande’i maksutõusude eest. Tulu, mis ületab aastas miljoni euro piiri, maksustatakse Hollande’i sisse viidud maksutõusude järel 75%ga. Lisaks on tõstetud kapitalitulu makse, varamakse ja pärimismakse.

Hollande, kes on Prantsusmaal esimene sotsialistist president 1995. aastast, kutsub jõukaid rasketel aegadel patriotismi ilmutama. Miljardärid hääletavad aga jalgadega.

Septembris vallandas furoori luksuskaupade impeeriumi LVMH Moet Hennessy Louis Vuittoni tegevjuht Bernard Arnault, kui teatas, et võtab Belgia kodakondsuse. Arnault lubas küll jätkata maksude maksmist Prantsusmaal, kuid vallandas ägeda kriitikarahe.

Belgia tulumaks ja pärimismaksud on madalamad kui Prantsusmaal ning Belgias ei ole isikliku vara maksu, mis muudab riigi atraktiivseks, kommenteeris Bloombergile maksunõunik Philippe Kenel.

Asterix ja Obelix on koomiksitegelased väikeses Gallia külas, mille elanikud seisavad vastu Rooma okupatsioonile.

Hetkel kuum