Statistikaameti metoodik-juhtivstatistik Anu Tõnurist teatas, et ligi kolmandik Eesti töötajaist pendeldab ning nende seas on enam naisi kui mehi.
"Naisi on pendeldajate seas rohkem, ent mehed liiguvad pikemaid vahemaid," ütles ta. Tõnurist lisas, et ilmselt on töö otsimisel naiste töölkäimise vahemaad lühemad, kuna traditsiooniliselt on naised koduhoidjad ning laste eest hoolitsejad.
Töökoht valitakse pakutavate teenuste järgi. Valikut mõjutab, milline on kohapealne ettevõtete struktuur ja kui elukohas pakutav valik ei vasta nõudmisele, siis vahetataksegi töökohta.
Kõige suuremad tõmbekeskuste mõjualad Eestis on statistikaameti teatel laienenud. Tallinn on pendelrände peamiseks sihtkohaks 43-le omavalitsusüksusele ja Tartu linn 27-le omavalitsusüksusele. Samas on kadunud Ida-Virumaa tõmbekeskus Sillamäe.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Maa-asulatest linnadesse liiguvad tööd otsime peamiselt noored vanuses 20–29 eluaastat. 30ndais inimesed käivad peamiselt tööle linnade lähivaldadest keskustesse.
40ndais inimestele on iseloomulik, et ei liiguta enam suurtesse keskustesse, vaid pendeldatakse ka väiksematesse keksustesse.
Suurimad positiivse pendelrändesaldoga omavalitsusüksused 2011. aastal olid Tallinn, Tartu, Jõhvi vald, Pärnu ja Vaivara vald.
Suurimad negatiivse pendelrändesaldoga omavalitsusüksused samal ajal olid Kohtla-Järve, Viimsi vald, Harku vald, Narva ja Maardu.
Pendelränne on töölkäimine elukohast erinevas omavalitsusüksuses.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!