Väinu Rozental • 4. jaanuar 2013 kell 15:49

Rosimannuste vastu esitatud hagi seisab riigilõivu tõttu

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse ja Rain Rosimannuse vastu hagi esitanud pole veel tasunud riigilõivu, mistõttu pole kohus hagi veel läbi vaadanud ega kostjatele hagi olemasolu kohta infot läkitanud.

Rosimannused on meedias kinnitanud, et nemad ei ole nende vastu esitatud hagi näinud, samuti on Keit Pentus-Rosimannus Delfile öelnud, et peab poole miljoni euro suurust hagi labaseks väljapressimiseks.

Harju maakohtu pressiesindaja Kristina Ots kinnitas Delfile, et hagi on iseenesest täiesti olemas ning täpsustas, et pankrotis OÜ Autorollo ja selle pankrotihalduri Martin Kruppi hagi Rain Rosimannuse, Siim Roode, OÜ Roode & Parnerid, MAQS Law Firm Advokaadibüroo OÜ, Keit Pentus-Rosimannuse ja Väino Pentuse vastu kahju hüvitamiseks saabus 3. detsembril.

Hageja taotles koos hagiavaldusega ka menetlusabi ehk riigilõivust vabastamist ning Harju maakohus rahuldas selle taotluse osaliselt ja pakkus võimalust summa tasuda osamaksetena viie kuu jooksul.

Hageja tahab aga täielikku menetlusabi ja seepärast esitas hageja kohtu otsuse peale 12. detsembril määruskaebuse, mille kohus edastas 21. detsembril Tallinna ringkonnakohtule.

Hetkel kuum