Ettevõtte saneerimine algas 2010. aasta kevadel, sama aasta sügisel soovisid pangad saneerimise peatamist, kuna uskusid, et see tegevus kahjustab oluliselt võlausaldajate võimalusi üldse midagi tagasi saada. Nii on ka läinud. Muu hulgas on tühjaks tehtud väärtpaberi- ja arvelduskontod.
Vara läks kahte firmasse. Eipre sõnul läks osa varast OÜ-le Monoceros, osa OÜ-le Corona Borealis. Nii Monoceros kui ka Corona Borealis on Celander Gruppi kuuluvad ettevõtted, mille juhatustes figureerib Tanel Peeters. Mõlemad firmad on loodud 2010. aasta sügisel ehk ajal, kui võlausaldajad hakkasid saneerimisprotsessi pärast muret tundma.
Eipre sõnul kinnitasid need ettevõtted ka, et nad tegutsevad heas usus ja see toob võlausaldajatele suurema tulu. Praeguseks pole aga ettevõtted Eipre väitel soovi avaldanud midagi vabatahtlikult tagasi anda.
Pankrotihaldur on mitu korda pöördunud OÜ Monoceros ja OÜ Corona Borealis juhatuse liikmete poole kirjalikult. Tegelikult on seal üks ja sama juhatuse liige – Tanel Peeters – ja tema on ka see, kes vara vastu võttis.
“Täna (üleeile – toim.) kirjutasin viimase kirja. Palusin homme (eile – toim.) kella 12 enda juurde ilmuda,” sõnas Eipre. Eile aga juhatuse liikmed pankrotihalduri juurde ei ilmunud.
Pankrotiseadus näeb aga ette, et pankrotihaldurile peaks pankrotivara väljaselgitamiseks teavet ja dokumente andma ka muud isikud peale juhatuse liikmete. Eipre sõnul saab põhimõtteliselt sellele paragrahvile tugineda ja teha kohtule taotlus inimese sundtoomiseks. Ta rõhutas, et pankrotiseaduse kohaselt on võlgniku vara kohta teabe andmise kohustus ka kolmandatel isikutel, kelle valduses on võlgnikule kuuluv vara või kellel on varalisi kohustusi võlgniku suhtes.
Vara hulgas üks korter. Ainsa kinnisvaraobjektina on Celander Ehituse vara hulka jäänud korter Tallinnas Tina 22. Korterile on tehtud üürileping, kuid seda pole teinud Celander Ehitus. “See on väidetavalt Tanel Peetersi tehtud üürileping Monocerose poolt, niisiis peaks raha laekuma OÜ-le Corona Borealis ja vara kuulub OÜ-le Celander Ehitus. Korter kuulub pankrotivarasse, aga raha ei laeku,” kirjeldas Eipre.
Tanel Peetersiga Äripäeval ühendust saada ei õnnestunud.