Indrek Kald • 15 veebruar 2013

Tourestil kuulutati välja aasta turismiedendaja

Täna alanud messil Tourest nimetati mulluseks parimaks turismiedendajaks meremuuseumi direktor Urmas Dresen ning parimaks turismiobjektiks Lennusadam.

Auhinnad andis Eesti Näitustes toimuval messil üle majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Turismifirmade liidu (ETFL) peasekretäri Kristen Lahteina sõnul pälvis Dresen turismiedendaja autasu seetõttu, et tema juhtimisel avati eelmisel aastal Lennusadam. "Dresen on muuseumidirektorina suutnud olla visionäär, kes on aastaid Lennusadama nimel pühendunult tööd teinud ja oma visiooni ka teostanud," ütles Lahtein.

Lennusadam on tema sõnul unikaalne maailmatasemel objekt, mille kultuuriajaloolist väärtust Eesti turismindusele on raske üle hinnata. "Lennusadam on tähelepanuväärne oma rahvusvaheliselt oluliste arhitektuuri- ja ajaloomälestiste – raudbetoonkoorikust vesilennukite angaaride – tõttu. Oluline on ka angaaride ekspositsiooni keskne objekt, Eesti ainus säilinud allveelaev Lembit," lisas Lahtein.

Aasta turismiedendaja ja turismiobjekti tiitli nominente said esitada kõik ETFLi kuuluvad turismiorganisatsioonid. Liit tunnustab parimaid turismitegijaid 1990. aastast alates.

Turismimess on avatud pühapäeva, 17. veebruarini. Aasta suurimal turismiüritusel on esindatud suured ja väiksed turismiettevõtjad Eestist ning külalised 25 eri välisriigist.

Turismifirmade liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mille eesmärgid on seotud liitu kuuluvate ettevõtete majandushuvide kaitsmisega turismi valdkonnas ning turismiteenuste kvaliteedi parandamisega. ETFLi kuulub 65 liiget ja kaasliiget.

Hetkel kuum