Anu Jõgi • 20 veebruar 2013

Kuningas: saame Estonian Airi komisjonile lahti seletada

Majandusministeeriumi asekantsleri Ahti Kuninga sõnul annab Euroopa Komisjoni riigiabimenetlus Eesti riigile hea võimaluse seletada lahti ettevõtte ja selle omanike senine tegevus.

Euroopa Komisjon teatas kolmapäeval oodatult, et alustab ametlikku uurimist, kas Eesti riigi poolt lennufirmale Estonian Air restruktureerimise käigus antud laen on kooskõlas Euroopa riigiabi reeglitega.

Kuninga sõnul on riik seisukohal, et omaniku tegevus Estonian Airi toetamisel on olnud Euroopa riigiabireeglitega kooskõlas.

„Valitsus on Estonian Airi enamusosaluse omandamisest  kapitalisüstid põhjalikult läbi kaalutlenud. Omaniku tegevus on põhinenud arusaamal, et ühelt poolt vajab Eesti riik lennuühendusi ja teiselt poolt, et ettevõte on võimalik restruktureerida jätkusuutlikuks ja kasumlikuks lennufirmaks. Samas ootame sarnaselt teiste meie regiooni lennufirmade omanikega Euroopa Komisjonilt avarat vaadet, mis võtab arvesse regiooni lennundusäri eripärasid,“ lisas ta.

Uurimise aluseks on Eesti enda taotlus riigiabi loa saamiseks, mis registreeriti eelmise aasta lõpus. Eesti riigi eesmärk on Estonian Air käimasoleva restruktureerimisega korda teha. Ettevõte on selles protsessis tegelenud olemasolevate võlgade klaarimise, kahjumlike tegevuste lõpetamise ja enda korrastamisega.

Eesti riigile annab Euroopa Komisjoni riigiabimenetlus hea võimaluse seletada lahti ettevõtte ja selle omanike senine tegevus, mille eesmärgiks on Eesti lennuühendusi pakkuva ettevõtte jaluleseadmine. Ettevõtte restruktureerimise seisukohalt on tarvilik tekitada õigusselgus ja anda sellega ka tulevastele võimalikele investoritele vajalik kindlus firma tuleviku suhtes.

Ettevõte on lõpetamas detailset restruktureerimiskava ja valitsuskabinet arutab seda järgmisel neljapäeval.

 

Hetkel kuum