Pankrotte oli valdkondadest kõige rohkem majutuses-toitlustuses ja ehituses, selgus täna Krediidiinfo tutvustatud uuringust.
Majutuses-toitlustuses pankrotistus 7,2 ettevõtet tuhandest, ehituses peaaegu 6. Neljas valdkonnas ei olnud ühtegi pankrotti: energia, vee- ja prügimajanduses, tervishoius, mäetööstuses ja avalikus halduses.
"Võrreldes 2011. aastaga kahanes pankrotistunud ettevõtete arv 20,5% ehk 128 ettevõtte korra," tutvustas Krediidinfo paneeluuringut asedirektor Alar Järger.
Maakonniti on kõrgema pankrotistumise tasemega Pärnu, Harju ja Saaremaa. Tuhande ettevõtte kohta oli seal vastavalt 4,24, 3,37 ja 3,27 pankrotti.
Varatute ettevõtete osakaal pankrotistunud firmade seas tõusis Krediidiinfo andmetel aastal 2012 rekordilise 70,5 protsendini. Vaid 146 ettevõttet 495-st kuulutas ise pankroti välja, 349 juhul läks ettevõte likvideerimisele.
Samas Jägeri hinnangul on pankrotistumise tase langenud ja võrreldav kriisieelse ajaga.
Seotud lood
Pärast mitmeaastast pankrottide arvu mitmekordistumist pidurdus pankrotistumise kasv 2010. aastal ning pöördus järsku langusesse 2011. aastal, selgub Krediidiinfo uuringust.
Krediidiinfo avalikustas ülevaate mullustest pankrottidest, kokku pankrotistus 2012. aastal 495 ettevõtet.
Augusti lõpus hakkas Saue vallas Laagris tööle rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine moodne tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.
Enimloetud
5
Puudu on nii valuutast, tööjõust, tarbekaupadest kui veduritest
Viimased uudised
Turul on laokil kolmandik triljonist
Inimesed, keda kuulates jääksid kõik otsused tegemata
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele