Kaisa Gabral • 3. aprill 2013
Jaga lugu:

Martin Vahter: ühe kvartali põhjal järeldusi teha ei saa

Pindi Kinnisvara analüütiku Siim Simsoni sõnul on välismaalased oma siinsetest investeeringutest väljumas. 1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul ühe kvartali põhjal pikaajalisi järeldusi teha ei saa.

Intervjuu Martin Vahteriga: 

Mida teie arvate sellest?Usun, et ühe kvartali põhjal on ennatlik mingei pikaajalisi järeldusi teha. Samuti on välismaalased üsna lai mõiste. Nende hulgas on erinevaid rahvusi, lisaks kuuluvad välismaalaste alla ka inimesed, kes pikaajaliselt (aastaid) on Eesti juba elanud ja töötanud, kuid omava mõne teise riigi kodakondsust.

Kas näete sama dendentsi? Millest see tuleb?1Partner Kinnisvara soomlastest maaklerite sõnul on soomlaste hulgas, kes soovivad müüa, suur hulk neid, kes ostsid oma vara 2000tate aastate alguses ja soovivad seda vara nüüd realiseerida. Peamiselt on müüjad need, kes soovivad oma kodumaale naasta. Samuti on üheks mõjutajaks asjaolu, et Soomes ei ole kinnisvarahindade edasise muutuste osas kindlat nägemust ning ollakse äraootavalt seisukohal. Selline mõnetine selgusetus võib mõjutada ka siinsete omanike otsuseid.  Samas on maaklerite sõnul ikkagi neid kliente rohkem neid, kes sooviksid vara osta mitte müüa.

Mis rahvusest on müüjad peamiselt?Ei oska vastata

Millised on kasuminumbrid, mida praeguselt turul välja võetakse?Keeruline vastata, sest need kes vara ostsid, ostisd seda erinevatel aegadel. Müüjate hulgas võib olla nii neid, kes teenisid hinnatõusu pealt kasumit kui ka neid, kes ostsid buumi tipus ning ei ole kasumit teeninud.

Kui kiiret korterite hinnatõusu tänavuseks ja järgmiseks aastaks Eestis ja Tallinnas prognoosite?1Partner Kinnisvara prognoosib tänavuseks aastaks kinnisvarahindade mõõdukat 10-15%.

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas