• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Luik ja Kobin tahavad Õhtulehe välja osta

  Ekspress Grupp kaasab Õhtulehe, Ajakirjade Kirjastuse ja Express Posti väljaostmiseks Eesti Meedialt Tartu ettevõtja Janek Veeberi, kes pärast tehingu toimumist saab seni Eesti Meediale kuulunud aktsiad endale.

  “Meie ambitsioon ei ole omada kõiki Eesti meediaettevõtteid ning seetõttu otsisime investorit, kellega jagada nii ühiskondlikku vastutust kui ka majanduslikku riski ja tootlust,” ütles Ekspress Grupi juht Gunnar Kobin.
  Tehingu hinna kohta Kobin veel midagi täpsemat öelda ei osanud. “Hinna aluseks on meie ja Eesti Meedia vahelise tehingu raames tuvastatav Eesti Meediale kuuluvate aktsiate hind, mida praegu kahjuks veel tuvastada pole õnnestunud,” märkis ta.
  Ekspress Grupp teatas eile, et esitas koos osaühinguga Suits Meedia konkurentsiametile koondumise teate ühise valitseva mõju omandamise kohta aktsiaseltside SL Õhtuleht, Ajakirjade Kirjastus ja Express Post üle. Koondumise peamine eeltingimus on konkurentsiametilt loa saamine. Koondumise käigus ostab Suits Meedia Ekspress Grupilt aktsiaseltside SL Õhtuleht, Ajakirjade Kirjastus ja Express Post aktsiad pärast seda, kui Ekspress Grupp on need omandanud ASilt Eesti Meedia.
  Veeberi kaasamise põhjuseks peetakse Luige soovi vältida olukorda, kus konkurentsiamet keelab Ekspress Grupil omandada Eesti Meediale kuuluvad osalused firmades SL Õhtuleht, Ajakirjade Kirjastus ja Express Post. Kuna Ekspress Grupp loovutab Eesti Meediale kuuluvad osalused, siis ei saa ka konkurentsiamet seda tehingut tõkestada.
  Päris isalt soojatootmisäri. Tänavuses Äripäeva Rikaste TOPis 48,9 miljoni eurose varaga 46. kohal olev Janek Veeber (Hans H. Luik asub Rikaste ­TOPis 61. kohal) on legendaarse Tartu soojaärimehe Tiit Veeberi poeg, kes päris oma isa soojatootmis­äri ehk ASi Giga, mis omab 40 protsendi suurust osalust tartlasi soojaga varustavas Fortum Tartus.
  “Olen isalt geenidega palju saanud. Aga et oleksin tema sarnane – ei, ma olen tema hale vari! Olen nagu kuradi väike pioneer ja torman suure lipuga ringi,” on Janek Veeber öelnud intervjuus Eesti Ekspressile.
  Selles samas eelmise aasta novembris Eesti Ekspressis ilmunud artiklis kirjutati, et äriga alustas Janek džuudotrennis. Ta tõi 14–15aastasena ­Dagestanist kilode viisi kalamarja ning müüs selle edasi rahvusvahelistel turniiridel Ungaris, Prantsusmaal, Soomes jm.
  Sel suvel sai Janek Veeber koos ettevõtja Urmas Sardisega laevafirma Lindaliini ASi enamusomanikuks. Ettevõtte asutaja ja pikaaegne juht Enn Rohula taandus väikeaktsionäriks. Uute investorite kaasamise põhjus oli tõenäoliselt laevafirma kehv äriline seis.
  Eelmisel aastal võttis Janek Veeber raskustes Rein Kilgilt üle Tartu Sadamaturu ja Sadamateatri. Sellega sai ta oma kontrolli alla suure osa Emajõe magusast kaldaosast.
  Uue põlvkonna meediaärimees. Võimalik tulevane meediaärimees Janek Veeber esindab uue põlvkonna ettevõtjat, kes on saanud vara pärides, iseloomustas Tartu ettevõtja Rein Kilk oma head tuttavat.
  “Nad on saanud oma vara teisel viisil, mitte meeleheitliku rabelemise tulemusel. Nende suhtumine peaks olema teistsugune. Ma ei tea, kas paremuse või halvemuse poole, aga teistsugune,” sõnas Kilk, kelle hinnangul on vara veel Veeberile hinnangut anda.
  Meediaäris kogenud Kilk sõnas, et ajakirjanduses pole omanikud määrava tähendusega. “Minu kogemus ütleb, et ajakirjandust teevad umbes 90% ulatuses ajakirjanikud, mitte omanikud,” sõnas Kilk.
  Kilk lisas, et Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik ja Veeber suhtlevad juba pikemat aega, mistõttu ei tulnud talle uudis nende koostööst üllatusena.
  Janek Veeberile kuuluvad ka näiteks võlgade sissenõudmisega tegelev Anneteam OÜ, keraamiliste plaatide tootja Tartu Keraamika OÜ, liiva- ja kruusa kaevandamise ettevõte AS Telver ning 50 protsenti külmutatud toiduainete müügiga tegelevast GTC Experimental OÜst.
  2011. aasta Äripäeva dividendide edetabelis oli Janek Veeber 200 000 euroga 223. kohal.
  Kaks lehte andsid ühel päeval peatoimetaja lahkumisest teada
  Eile teatati korraga nii ASi Postimees juhataja ja vastutava peatoimetaja Anvar Samosti kui ka Eesti Ekspressi peatoimetaja Janek Lutsu ametist lahkumisest.Samost lahkub ametist 15. novembril poolte kokkuleppel, Luts 17. oktoobril.Postimees vahendas, et Samostil ja ettevõtte nõukogul oli erinev nägemus organisatsiooni arendamisest. “Mul ei ole praegu mingeid plaane oma järgmise töökoha kohta. Hoian Postimehele pöialt, tegemist on Eesti kõige lahedama ja parema ajalehega,” lausus Samost, kes tuli Postimehesse tööle 2011. aasta novembris.Postimehe nõukogu esimees Mart Kadastik ütles tookord, et Samost peab meediaväljaande eri osad tõhusalt koostööle panema. “Ta peab nägema tervikut, peab mõnda aega sees olema, et öelda, mida teha,” ütles ta.Kadastiku sõnul näeb nõukogu Postimeest Eesti multimeediafirmana nr 1.ASi Postimees uueks juhatajaks ja ühtlasi vastutavaks väljaandjaks tuleb Mart Luik, kes praegu töötab Ajakirjade Kirjastuse juhatuse esimehena. Postimehe peatoimetajana jätkab Merit Kopli.Ekspressi peatoimetaja kohalt lahkuv Janek Luts ütles samuti, et soovib aja maha võtta ning uut töökohta tal praegu silmapiiril pole.Luts töötas Eesti Ekspressi peatoimetajana 2011. aastast, enne seda oli ta Kuku Raadio peatoimetaja.Meediakontserni Ekspress Grupp juht Gunnar Kobin põhjendas ERRile Lutsu töölepingu lõpetamist sellega, et tema panus väljaande arendamisel ammendus.“Selleks, et sama hooga edasi minna, on vaja tuua värsket hingamist,” ütles Kobin ERRi uudiste­portaalile.Kobini sõnul praegu uut kandidaati ei ole ning peatoimetaja ülesanded jagatakse ettevõtte sees kohusetäitjate vahel ära.Äripäeva peadirektor Igor Rõtov nentis, et teda üllatas, kuidas Janek Luts minema saadeti.“Kahe peatoimetaja vallandamine ühel päeval on kahtlemata väga oluline sündmus,” lausus Rõtov. “Mind üllatab see kultuuritus, millega Ekspress Grupp Lutsu minema saadab.” Rõtovi sõnul on mõistetav, et Ekspress ei pruukinud enam Lutsuga rahul olla, aga sel viisil töösuhteid ei lõpetata. “Postimehes oli see protsess palju väärikam,” nentis Äripäeva peadirektor.Rõtov arvas, et Samost oleks peagi lahkunud ka vanade omanike jätkamisel. “Postimehel on ülitugev turupositsioon nii veebis kui ka lehes, aga tegevjuht pole suutnud paari aasta jooksul kasumit näidata,” ütles ta. “Need ajad, kui ajalehe peatoimetaja oli omamoodi kultuurifenomen, kes võis kasumile üleolevalt ülevalt alla vaadata, on pöördumatult möödas.”Rõtovi hinnangul integreeritakse pärast Janek Lutsu lahkumist Ekspress veelgi rohkem Delfiga, mida Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald edukalt juhib.Ekspressi sisu jäävad ilmselt juhtima kogenud ajakirjanikud ja toimetajad Sulev Vedler ja Tarmo Vahter.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Egle Heinsar: edukas Eesti algab vaesteta ühiskonnast – 220 eurot kuus kõige haavatavamatele
Tõeliselt edukas riik saame olla alles siis, kui meil pole vaeseid. Kui me ei jõua teha tervet kodanikupalka, tehkem sellest veerandki – kõige haavatavamale ühiskonnakihile, kirjutab sotsiaaldemokraat Egle Heinsar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tõeliselt edukas riik saame olla alles siis, kui meil pole vaeseid. Kui me ei jõua teha tervet kodanikupalka, tehkem sellest veerandki – kõige haavatavamale ühiskonnakihile, kirjutab sotsiaaldemokraat Egle Heinsar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Sendipidude nõutuim artist Rahakratt hullutab masse
Eesti üks armastatumaid rahablogijaid Rahakratt avaldas nipid, kuidas palka juurde norida, pangaonudelt laenuintressi alla tingida ja rotina vetsu minnes sealt miljonärina väljuda.
Eesti üks armastatumaid rahablogijaid Rahakratt avaldas nipid, kuidas palka juurde norida, pangaonudelt laenuintressi alla tingida ja rotina vetsu minnes sealt miljonärina väljuda.
USA sätib plaani, et takistada Venemaa sissetungi Ukrainasse
Ameerika Ühendriikide president Joe Biden valmistab ette samme, et Vladimir Putini juhitaval Venemaal oleks raske hõivata Ukraina, vahendab Reuters.
Ameerika Ühendriikide president Joe Biden valmistab ette samme, et Vladimir Putini juhitaval Venemaal oleks raske hõivata Ukraina, vahendab Reuters.
Raadiohommikus: börsi uustulnuk, Elisa uus juht ja abilinnapea
Nädala viimases Äripäeva hommikuprogrammis uurime Elisa Eesti plaanide ja juhivahetuse tagamaade kohta telekomi uuelt tegevjuhilt Andrus Hiiepuult.
Nädala viimases Äripäeva hommikuprogrammis uurime Elisa Eesti plaanide ja juhivahetuse tagamaade kohta telekomi uuelt tegevjuhilt Andrus Hiiepuult.