Raido Neemre • 30. oktoober 2013 kell 19:22

Börs: Föderaalreserv võlakirjade ostmises muudatusi ei teinud

Turud sulgusid täna languses, mille põhjustas Wall Streeti reaktsioon Föderaalreservi otsusele mitte vähendada oma rahalisi stiimuleid.

“Iga päev on praktiliselt toonud uued rekordid, seega ei ole ime, et inimesed otsustasid nüüd sellest natuke kasu lõigata,” märkis TD Ameritrade in Chicago peanalüütik JJ Kinahan.

Föderaalreserv otsustas oodatult jätkata oma 85 miljardi dollarilist igakuist võlakirjaostmise programmi.

“Meie käsutuses olevad andmed kinnitavad, et majapidamiste kulutused ja ettevõtete põhivaralised investeeringud on edenenud, samas kui kinnisvaraturg on viimastel kuudel pisut jahenenud,” teatas Fed oma teadaandes.

“Tundub, et Föderaalreserv taaskasutab oma varasemaid teadaandeid tänu jätkuvale status quo-le.  Neil ei ole õrna aimugi, millal praegust võlakirjade ostmise programmi kärbitakse.  Võttes aga arvesse avalikustatud makroteavet, mis on võrdlemisi nõrk ning tõenäoliselt ei parane asjad ka järgmiste kvartalite jooksul, siis on kohane eeldada, et Föderaalreserv jääb praeguse igakuise 85 miljardi dollari väärtuses võlakirjaostu programmi juurde.Võlakirjaostu programmi vähendamise uute kõneluste indikaatoriks peab olema märkimisväärne paranemine tööturul,” märkis LandColt Capitali juhtiv partner Todd Schoenberger.

Makropoolelt avaldati ADP tööhõive oktoobri aruanne, mille kohaselt loodi erasektoris 130 000 uut töökohta. See on alates aprillist madalaim näitaja ning jääb 20 000 töökohaga oodatust allapoole.

Ettevõtetest tõusis tublisti General Motorsi aktsiad peale autotootja oodatust suurema kvartalikasumi aruande avalikustamist. Ettevõtte aktsia tegi 3,24% lennu.

Facebook, Starbucks ja Visa on ühed viimased märkimist väärivad ettevõtted, kes avalikustavad oma kvartalitulemused peale lõpukella.

Dow kukkus Verizoni vedamisel 0,39% ja lõpetas päeva 15 618 punkti tasemel. S&P 500 kukkus 0,49% ja Nasdaq 0,55% ja jõudsid vastavalt 1763 ja 3930 tasemele.

Hetkel kuum