Kopli liinidest huvituv inglane: projekti maht sada miljonit

Indrek Kald 13. jaanuar 2014, 15:57

Nädalavahetusel Tallinnas Kopli liinidega tutvumas käinud maa-ala võimalik ostja hindab kinnisvaraarenduse maksumuseks seal sada miljonit eurot.

Mullu novembris otsustas Kopli liinide müügiga tegelev Tallinna linnavara komisjon kvalifitseerida võimalikuks ostupakkujaks Ühendkuningriikidest pärit ettevõtte Ransome's Trading Holding Company.

Laupäeva hommikul käis Tallinnas müüdava maa-alaga tutvumas briti ettevõtte omanik Paul Cooke, kes näeb pikaajalises arenduses väga suurt potentsiaali. "Minu jaoks on see üks huvitavamaid objekte, mida eales oma pika karjääri jooksul näinud olen, siin on nii palju potentsiaali. Kuna aga tegemist on suure alaga, siis saab arendus olema pikaajaline ning kõik peab olema ettevaatusega läbi mõeldud," lisas ta Raepressi teatel.

Cooke'i hinnangul läheks piirkonna arendamiseks umbes kümme aastat ning kogu projekt maksaks sadakond miljonit eurot. Tallinna linna omandis oleva 82 kinnistu ehk Kopli liinide alghind on kokku 1,5 miljonit eurot. Kopli liinide maa-ala ostuks enampakkumise esitamise tähtaeg on 27. märts 2014.

Linnavaraameti juhataja Einike Uri sõnul on võimalik, et jaanipäevaks on linnavalitsuse otsus olemas ning sel juhul on realistlik septembris-oktoobris jõuda ka lepinguni.

Kopli liinide maa-ala arendaja peab välja ehitama sealse elamuala koos kanalisatsiooni- ja veetrassidega, lisama tänapäeva spordi- ja mänguväljakud ja haljasalad. Arendaja peab alale kavandama ja välja ehitama ka avalikult kasutatava rannapromenaadi ja rannapargi.

"Potentsiaalne ostja ehk siis läbirääkija on ajaloohariduse taustaga ärimees ja tema kindlasti säilitab nii palju kui võimalik," märkis Uri.

Täna on Kopli liinid Tallinna linnavalitsuse teatel masendavas olukorras. Seal pesitsevad kodutud ja asotsiaalid, osa tsaariaegseid tööliskasarmuid on lammutatud, osa poolenisti või ka täielikult maha põlenud. Teisalt on kõdurajooni taga kena rand, kus otse kalda juures ujuvad luiged ja pardid ning kuhu saaks rajada otse elumajade kõrvale ka kena väikese supelranna või paadisadama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. January 2014, 15:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing