Fiasko taga on muinsuskaitsjad

28. märts 2014, 12:58

Kopli liinide arendamise järjekordse ebaõnnestumise süü pole mitte Tallinna linnavalitsusel, vaid muinsuskaitseametil, ütles 1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter.

Vahteri hinnangul tegeleb muinsuskaitse seadusliku lagunemise kaitsmisega.

“Kui muinsuskaitse müügi jälle ära käkkis, siis peaksid nad piirkonna objektide kaitsesse ka ise investeerima, mitte ainult trahvima ja lagunemist pealt vaatama. Üldseüldse tähendab muinsuskaitse all olemine praegu vaid seda, et kõik toimingud käivad läbi raske bürokraatia,” ütles Vahter.

Tema sõnul on nõuded ja ootused Kopli liinide arendamise osas liiga keeruliseks aetud ja seepärast ei leidu piirkonnale ostjat. “Muinsuskaitse poolt kaitstud lagunemine tähendab seda, et vanad hooned vajuvad kokku ja kuskil on pidevalt punane kukk räästas,” ütles Vahter.

“Praeguste nõuetega peaks linn tegelikult väga hea elupiirkonna täiesti tasuta ära andma, muidu sellele kosilast ei leia. Ma ei ütle, et seal peab kõik ümber lükkama, aga praegused ettekirjutused pole realistlikud,” lisas Vahter.

“Kui inimesele kuulub muinsuskaitsealune objekt, siis peaks riik selle hooldamise eest mõistlikku toetust maksma. Praegu aga tähendab see vaid seda, et pead hoidma objekti oma kuludega avalikus kasutuses,” ütles Vahter ja lisas, et tihti pingutab ametnik üle ega arvestata ühiskonna ja linna loomulikku arengut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2014, 14:48
Otsi:

Ava täpsem otsing