Nordea Eesti: eelmine aasta oli edukas

29. jaanuar 2014, 09:34

Euroopa juhtivasse finantskontserni kuuluva Nordea Eesti tulud tõusid 12 kuuga 8% ja kasumikasv oli 15%, teatas pank. Nordea on aastases võrdluses kasvatanud kliendibaasi 4,7% ja suurendanud hoiuste mahtu 7%.

„2013. aastat võib Nordea jaoks lugeda edukaks, vaatamata maailmamajanduse oodatust aeglasemale elavnemisele ja tagasihoidlikule nõudlusele ettevõtetevahelisel turul. Kuigi majanduse keerulised ajad pole veel möödas, peaks investeeringute maht 2014. aastal suurenema koos ekspordi kasvu ja kinnisvaraturu elavnemisega. Nagu ka eelnenud kolmel aastal, jäävad Balti majandused ELi kiireima kasvuga riikide hulka,“ ütles Andreas Laane, kellest saab veebruari algusest Nordea panga juht ja kes praegu juhib Nordea korporatiiv- ja jaepanka.

Panga säästmis- ja investeerimistoodete maht on aastataguse ajaga võrreldes kasvanud 9%, mis peegeldab panga jõupingutusi tugevdada Nordea kui kodupanga suhet klientidega, vahendas pank oma pressiteates. Nordea kinnitusel on klientide hoiuste maht aastaga kasvanud 7%, kusjuures eraisikute hoiuste maht kasvas 22% võrra, ületades 300 miljonit eurot. Hoiuste ja laenude suhe kasvas 42%-lt 44%-ni, tasakaalustades seega ka hoiuste ja laenude osakaalu portfellis.

Nordea Eesti laenuportfell ulatus detsembri lõpus üle 3,1 miljardi euro, millest liisinguportfell moodustab 613 miljonit eurot, kasvades pisut võrreldes aastataguse perioodiga. Sealhulgas moodustas ettevõtete laenu- ja liisinguportfell üle 1,9 miljardi euro ja eraisikute laenu- ja liisinguportfell üle 1 miljardi euro. Eraisikute laenu- ja liisinguportfell kasvas eelmise aastaga võrreldes 2%, ettevõtete laenu- ja liisinguportfell eelmise aastaga võrreldes oluliselt ei muutunud.

Laenukahjumite osakaal kogu portfellist moodustas nelja kvartali jooksul 0,06%.

Nordea Liisingule (Nordea Finance Estonia) oli eelmine aasta väga edukas. Nordea Liising tõusis Eesti liisinguturu suurimaks finantseerijaks turuosaga 29,3% , aastases võrdluses kasvatati kliendibaasi 8% võrra. Liisingu tulubaas ja kasum kasvasid tervikuna 16%, uusi liisingfinantseerimisi väljastati 244 miljoni euro ulatuses ja uusi faktooringkrediite 100 miljoni euro ulatuses, mis teeb uusmüügina kokku 344 miljonit eurot. Krediidiportfelli kogumaht kasvas 613 miljoni euroni, mis teeb aastaseks kasvuks 9,4%, ületades kaks korda turu krediidiportfelli kasvutempot. Lisaks hakati ettevõtetest klientidele uue teenusena koostöös maailma ühe tippseltsiga Euler-Hermes pakkuma krediidikindlustust.

Nordea Pensions Estonia ASi valitsetavate pensionifondide väga head tulemused tagasid 2013. aastal klientide lisandumise pensionifondidesse ja nende lojaalsuse. Nordea Pensions Estonia AS poolt valitsetavate pensionifondide maht kasvas aastases võrdluses 38%, 90 miljoni euroni. 2013. aasta seisuga kogus Nordea pensionifondides pensionikapitali enam kui 30 000 inimest.

„Nordea keskendumine suhtepangandusele on meie sihtsegmentides klientide lojaalsust suurendanud – meil on põhjust rõõmustada Euroopa mõistes kõrgeima kliendisuhte tugevuse näitaja üle, mis on Nordeal oma kuldklientidega 98 (põhineb 2012 TRI*M - Measuring, Managing and Monitoring uuringul). See on meeskonnatöö ja klientide usalduse tulemus, mis avaldas muljet ka Financial Times gruppi kuuluvale maailma juhtivale pangandus- ja rahandusajakirjale The Banker, kes valis Nordea panga 2013. aastal parimaks pangaks Eestis,“ lisas Laane.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2014, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing