Nordea tõstab kõvasti dividendi

Romet Kreek 29. jaanuar 2014, 09:43

Nordea Bank tegi ettepaneku tõsta eelmise eest makstavat dividendi 26%, kuna kulude kärped on aidanud Põhjamaade suurimal pangal kasvatada kapitalivarusid, vahendab Bloomberg.

Pank plaanib maksta 0,43 eurot dividendi aktsia kohta võrreldes 2012. aasta eest makstud 0,34 eurose dividendiga. Analüütikud on prognoosinud, et pank maksab aktsia kohta 0,40 eurot dividendi.

Panga neljanda kvartali tulemus aga tuli analüütikute prognoositust kehvem. Nordea puhaskasum vähenes 8%, 773 mln eurole (analüütikute ootus 871 mln eurot).

„2013 oli taas vähese kasvu aasta ning intressimäärad langesid rekordmadalale. Selles keskkonnas jäid meie tulud (kohalikes valuutades) stabiilseks ja jätkus uute suhteklientide lisandumine,“ kommenteeris tulemusi Nordea Grupi juhatuse esimees Christian Clausen. „13 järjestikust kvartalit on õnnestunud vältida kulude kasvu. Laenukahjumid kasvasid 17% ja tegevuskasum 3% võrra (mõlemad kohalikes valuutades). Esimese taseme omavahendite suhtarv paranes 180 baaspunkti võrra 14,9%ni, seda tänu tagasihoidlikule laenunõudlusele, olulisele kapitali juurdekasvule ja jätkuvalt efektiivsele tegutsemisele.“

„Ootame, et majanduskasv ja intressimäärad jäävad madalaks veel pikemaks ajaks. Seega eeldame, et laenunõudlus ja klientide aktiivsus jäävad alla eelmise aasta prognoosile, millele tuginesid meie väljakuulutatud plaanid tuleviku suhtepanga loomiseks,“ jätkas ta. „Seetõttu kiirendame ja laiendame kulutõhususprogrammi. See annab meile võimaluse kohandada oma mahud klientide vähenenud aktiivsusega ja hoida panga tugevat positsiooni.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. January 2014, 15:04
Otsi:

Ava täpsem otsing