Eesti Energia: lõpetasime töösuhte vahistatud töötajatega

03. veebruar 2014, 16:21

Eesti Energia andis teada, et lõpetas töösuhte altkäemaksu võtmise kahtlustuse saanud töötajatega.

Eesti Energia Tehnoloogiatööstus ehk Enefit lõpetas töösuhte kahe töötajaga, kes möödunud nädala lõpus ettevõtte sisekontrolli ja kaitsepolitsei koostöös altkäemaksu kahtlusega kinni peeti ning vahi alla võeti, teatas ettevõte.

„Tegemist on tõsise süüdistusega, mis ei võimalda nende inimestega enam töösuhet jätkata,“ ütles Eesti Energia riskijuhtimise- ja siseaudititeenistuse juht Erik Štarkov.

Enefiti juhatuse esimehe Martti Korgi sõnul on tegemist äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga. „Tänan meie sisekontrolli töötajaid, kes kogu protsessi väga professionaalselt läbi viisid,“ lisas Kork.

Kork ütles Äripäevale, et altkäemaksu võtnud tootmisdirektor ja tootmisjuht ei olnud ettevõttes kindlasti värsked töötajad. Enefiti juht ei kommenteerinud, mis saab edasi altkäemaksu tõttu võidetud hangetest, mitu hanget oli altkäemaksu võtmisega seotud ning kui suure rahalise kahju antud juhtum tekitas, kuna nendele küsimustele otsib prokuratuur vastuseid.

Äripäevale teadaolevalt on altkäemaksuvõtmise juhtumi osalised tootmisdirektor Ago Jakobson ja tootmisjuht Aleksei Andrejev.

Enefit on metallkonstruktsioonide, energeetika- ja tööstusseadmete valmistaja, kus töötab ligi 900 töötajat. Ettevõte teenis mullu 42,7 miljoni eurose käibe juures ühe miljoni euro ärikasumit.

Enefit korraldas eelmisel aastal näiteks hanked "Eesti siseste autovedude hankekonkurss raamlepingute sõlmimiseks 2014" ja "Eesti Elektrijaama bagerpumplate nr 3 ja 4 bagerpumpade hüdromuhvide õlijahutite jahutussüsteemi ventilatsiooni tööd".

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. February 2014, 17:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing