Jüri Mõis: jumal tänatud, et asi on kohtus

Alyona Stadnik 07. veebruar 2014, 13:21

Letofin Tradingu endise nõukogu liikme Jüri Mõisa sõnul on tal hea meel, et ettevõtte kriminaalasi on jõudnud kohtusse.

„Mis puudutab Letofin Tradingut kui firmat, siis jumal tänatud, et asi on lõpuks kohtus. Letofin Trading on ära maksnud käibemaksuna 3,1 eurot, millest maksuamet räägib,“ ütles Mõis.

Ta lisas, et ilmselt maksuamet üritab kellegi teise maksmata jäänud arvet panna Letofin Tradingu arvele. „Nende inimeste kohta, kellele on süüdistus esitanud, ei oska ma midagi öelda - enamik neist ei töötanudki Letofini Tradingus,“ sõnas Mõis.  Mõisa sõnul ei teadnud ta nende inimeste tegemistest midagi ja ammugi seda, kas nad on valeandmeid esitanud või mitte. „Kohus peab nüüd vaatama, kui õiglane prokuratuuri süüdistus on,“ lausus Mõis.

Mõisa sõnul ei ole ta selles kriminaalprotsessis osaline. „Ma olen huviline, sest mul oli osalus Letofin Trading, aga ma ei ole protsessis osaline,“ märkis ta.

Küsimusele, millised on praegu tema ootused, vastas Mõis et see uurimine on piinavalt kaua kestnud, mis tähendab, et miski ei ole üheselt mõistetav ja selge. „Ma usun kohtulahendit,“ märkis ta.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas Letofin Tradingule ja 12 inimesele süüdistuse maksukuritegudes. Süüdistuse kohaselt esitas OÜ Letofin Trading septembrist 2010 kuni aprillini 2011 maksu- ja tolliametile käibedeklaratsioonides valeandmeid, mille tulemusel jäi maksudena laekumata kokku ligi 3,1 miljonit eurot.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. February 2014, 15:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing