Kraft ei avalda, kellelt võltsitud kirja sai

Indrek Kald 13. veebruar 2014, 13:15

 Eesti Panga eksjuht Vahur Kraft ei soovi avaldada, kellelt ta sai võltsitud kirja, mille esitas riigikogu VEB Fondi uurimiskomisjonile.

"Nagu Kraft eile ka ütles, soovib ta esmalt anda info komisjonile," teatas Krafti suhtekorraldusfirma vastuseks ERRi küsimusele, kes olid "kolmandad osapooled", kellelt Kraft võltsitud dokumendi sai.

Eile meediale saadetud kirjas kinnitas märtsis uurimiskomisjoni ette kutsutav Kraft, et sai kirja kolmandatelt osapooltelt ning ei osanud dokumendi tõesuses kahelda. "Kinnitan, et pole teadlikult komisjonile valeandmeid esitanud ja vabandan," märkis ta eilses pressiavalduses.

Hiljuti Nordea panga juhi kohalt lahkunud Kraft sattus seoses VEB Fondiga suurema tähelepanu alla mullu juunis, kui Eesti Pank avaldas auditi, millest selgus, et 1995. aastal koostati keskpangas Krafti allkirjaga valeandmetega dokument. Selle kohaselt oli Vene firmal TSL International 32 miljoni dollari ulatuses nõudeid Vnešekonombanki (VEB) suhtes, kuigi tegelikult neil pangast raha saada polnud. Pole teada, kuhu 32 miljonit lõpuks jõudis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. February 2014, 15:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing