11. märts 2014
Jaga lugu:

Krimelte kaebas konkurendi kohtusse

Krimelte esitas konkurendist ettevõtte Henkel Makroflex vastu hagi õigusvastase patendi kasutamise pärast. Kohtu­menetlus algab täna.

Vuugihermeetikute ja ehitusvahtude tootja Krimelte juhatuse esimehe Jaan Puusaagi sõnul nõuavad nad kohtu kaudu Henkel Makroflexilt neile kuuluva patendi kasutamise lõpetamist.

Patent käsitleb käsiaplikaatori kinnituse lahendust ja Puusaagi sõnul seisneb poolte erimeelsus selles, kas Krimelte patent hõlmab Henkel Makroflexi kasutatavat lahendust või mitte.

Kahjunõuet ei esita. “Kuna me kohtuvälist lahendit ei leidnud ja Henkel ei tunnistanud, et nad meie patenti kasutavad, siis valisimegi sellise tee,” ütles Puusaag. “Selle kohtuvaidluse eesmärk ei ole patendi kasutamisega tekitatud kahju hüvitamine, vaid õigusrikkumise tuvastamine ja selle kiire lõpetamine.”

Puusaag lisas, et Krimelte ei välista vaidluse lahendamist kokkuleppel.

Kohtus esindab neid Patendibüroo Turvaja OÜ.

“Kuna temaatika on väga nüansirikas, tuleb samas segmendis tegutsevate ettevõtete vahel ikka intellektuaalse omandi vaidlusi ette,” märkis Henkel Makroflexi juhatuse esimees Sirje Aal.

Ta lisas, et kuna kohtuprotsess on alles eelistungi ootuse faasis, siis ei pea nad võimalikuks käimasolevat vaidlust praegu rohkem kommenteerida.

 

Vaidluse põhjus

Käsiaplikaatori kinnitus

Leiutis käsitleb vahuballoonidel kasutatavat käsiaplikaatori kinnituse konstruktsiooni, mis võimaldaks püstol­aplikaatoritele mõeldud vahuballoonide kasutamise ka käsi­aplikaatoritega.

Allikas: Patendiamet

Jaga lugu:
Hetkel kuum