Tööstusettevõtted tootsid 2014. aasta veebruaris sama palju toodangut kui eelmise aasta veebruaris, teatas statistikaamet.
Toodang suurenes töötlevas tööstuses ja mäetööstuses ning vähenes energeetikas. Veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 3% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul. Suurema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang veebruaris puidu, toiduainete ja elektriseadmete tootmises. Toodang vähenes elektroonika- ja metalltoodete tootmises.
Välisturule müüdi veebruaris 71% kogu töötleva tööstuse toodangust. Toodangu müük ekspordiks vähenes veebruaris võrreldes eelmise aasta sama kuuga 4%, müük kodumaisele turule suurenes 3%. Ekspordi vähenemise peamine põhjus oli elektroonika-, põlevkivi-, keemia- ja metalltoodete müügi langus.
Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2014. aasta veebruaris tööstuses kokku 2% vähem toodangut kui jaanuaris, töötlevas tööstuses 1% vähem.
2013. aasta veebruariga võrreldes toodeti elektrit 18% ja soojust 12% vähem. Elektri tootmise vähenemise peamine põhjus oli omatoodangu osaline asendamine impordiga.
Eesti konjunktuuriinstituut tegi märtsi alguses
küsitluse, mille järgi paranes tööstusettevõtete kindlustunne viimase kuuga küll natuke (olles +3), kuid on halvem eelmise aasta märtsi olukorrast (+6) ja ei ole jõudnud pikaajalise keskmise tasemele (+5).
Majanduslik kindlustunne on suurem puidu- ja paberitööstuse ning joogitootmise ettevõtetel. Madalam on kindlustunne kummi ja plastitootmise ning rõivatööstuse ettevõtetel.
Suurema osa (60%) tööstusettevõtete hinnangul on praegu tellimusi tavapäraselt, kuid 29% ettevõtetest on tellimusi alla tavapärase (saldo -17). Ka eksporttellimuste osas pole olukord viimase kuuga paranenud (saldo -18).
Järgneva kolme kuu jooksul ootavad ettevõtted toodangu mahu kasvu, kuid ootused on tagasihoidlikumad kui aasta tagasi või eelmisel kuul.
Küsitluse põhjal töötajate arv tööstussektoris lähikuudel ei muutu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!