Indrek Kald • 1. aprill 2014 kell 10:36

EAS viib Eesti ettevõtted Stockholmi ja Pariisi messidele

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) osaleb koos Eesti ettevõtetega Põhjamaade suurimal ehitustööstusmessil Nordbygg ning Euroopa ühel tähtsamal transpordi- ja logistikamessil SITL Europe.

Messid toimuvad 1.-4. aprillini Stockholmis ja Pariisis ning Eesti ühisstendide korraldamist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

EASi ekspordidivisjoni direktori Allar Korjase sõnul on neile oluline aidata Eesti ettevõtetel välisturgudel edu saavutada. "Eesti eksportööridel on enamasti olemas hea toode ning isegi piisav tootmisvõimekus, kuid sageli osutub probleemiks õigete edasimüüjate kontaktide olemasolu välisturgudel. Riikliku ühisstendi korraldamisega rahvusvahelistel messidel soovib EAS seda eesmärki täita," märkis ta pressiteates.

Korjas lisas, et EAS on võtnud selge suuna otsetoetustelt ekpordile suunatud kvaliteetsete teenuste pakkumisele Eesti ettevõtetele. EAS korraldab tänavu 11 välismessil riikliku ühisstendi, mis loob ettevõtetele võimaluse uute kontaktide leidmiseks ning oma toodete ja teenuste tutvustamiseks sihtturu edasimüüjatele ja tarbijatele.

Messi Nordbygg ühisstendil osalevad TMB AS, Rake AS, Malmerk Klaasium OÜ, Werrowool OÜ, Aeroc Jämärä AS, Andrese Klaasi AS, Wallenium OÜ, Seve Ehituse AS, Doordec OÜ, Lasbet Tootmine AS, W-Glass OÜ ja Nordic Houses KT OÜ.

Messile SITL lähevad Alekon Cargo OÜ, Alexela Logistics AS, Assistor AS, CF & Estonia AS, EVR Cargo AS, Logistika Pluss OÜ, RRK Logistikapargid (OÜ Riigiressursside Keskus), Sankotrans AS, Sillamäe Sadam AS, Tallinna Sadam AS, Transiidikeskuse AS ja Vigolin AS, lisaks Paldiski Ettevõtjate Liit ning Tallinna Tehnikaülikool.

Hetkel kuum