Ukraina alustas sõjategevust

Sirje Rank 15. aprill 2014, 11:25

Ukraina presidendi kohusetäitja Oleksandr Turtšõnov teatas täna sõjalise operatsiooni alustamisest Ukraina idaosas, et võtta venemeelsetelt tagasi kontroll piirkonna linnade üle.

"Öösel algas terrorismivastane operatsioon Donetskist põhjas. Kuid seda viiakse läbi etappida kaupa, vastutustundlikult ja tasakaalustatult. Nende sammude eesmärk, ma kordan veel kord, on kaitsta Ukraina kodanikke, peatada terror, peatada kuriteod, peatada katsed meie riik tükkideks lõhkuda," vahendas Interfax Turtšõnovi sõnu Ukraina parlamendis.

"Ukrainas valati jälle verd," märkis Venemaa peaminister Dmitri Medvedev oma Facebooki leheküljel.  "Riigis on tunne, et puhkeda võib kodusõda."

Eile ütles Venemaa presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanikele, et Putinile on tulnud palju palveid moel või teisel sekkumiseks, vahendas agentuur Bloomberg.

Esmaspäeva õhtul Putiniga toimunud telefonivestluses avaldas USA presidend Barack Obama suurt muret Venemaa valitsuse toetuse üle venemeelsete relvastatud separatistide tegevusele. Obama kutsus Putinit üles, et ta neid vallutatud hoonetest lahkukuma kutsuks. Putin omakorda ütles Obamale, et ameeriklased kasutaksid kõiki oma võimalusi jõu  kasutamise ja verevalamise ärahoidmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2014, 12:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing