Swed: kinnisvaraarendajatel on ruumi hinda langetada

05. juuni 2014, 12:17

Swedbanki kinnisvara ja ehituse osakonna juhataja Ero Viigi hinnangul oleks kinnisvaraarendajatel praegu puhvrit, et hindu langetada, sest ehitushinnad jms pole viimasel ajal oluliselt tõusnud.

"Kinnisvaratehinguid iseloomustav statistika on alati palju tähelepanu pälvinud. On perioode kus ollakse mures hindade liiga kiire kasvu pärast ja vastupidi. Paljud on arutlenud, kas viimastel perioodidel toimuvast võib kõneleda kui „uuest mullist“ ja  kas aprillikuised numbrid kõnelevad juba „mulli lõhkemisest“," kirjutas Viik oma kommentaaris.

Viigi sõnul ei ole arenduseks vajalike sisendite hinnad ei ole viimasel kahel aastal oluliselt muutunud, mistõttu uusarenduste korterite hinnatõusu keskkonnas ei ole mõningane langus mingi katastroof. "Kinnisvaraarendajal on ruumi hindu langetada ja pangad saavad vajadusel aktsepteerida pikemat müügiperioodi. Näeme, et puhver korrektsiooniks on olemas ja täna turul toimuv oli selgelt etteaimatav. Minu hinnangul on pigem tegemist turu korrastumisega," märkis Viik.

"Finantseering on jätkuvalt kättesaadav arendajatele, kellel piisav referentside list, ja kes teavad, mida teevad. Selge on see, et hea toode müüb nii langeval kui tõusval turul ning nõudlus Tallinna korteriturul püsib jätkuvalt kõrgel," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2014, 12:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing