Arenevate turgude aktsiad saavad tuule tiibadesse?

Raido Neemre 19. juuni 2014, 20:09

Kasvav kindlustunne Hiina majanduse suhtes muudab arenevate turgude aktsiad kõige parema tootlikkusega aktsiaklassiks 2014. aasta teisel poolel, prognoosib finantsteenuste ettevõte ING.

Hiljutised andmed Hiina majanduse kohta viitavad maailma suuruselt teise majanduse stabiliseerumisele. See avaldab positiivset mõju arenevatele turgudele, mis on sõltuvad ekspordist.

Mais kasvas jaemüük näiteks 12,5% aasta lõikes, mis on 0,4% võrra enam, kui analüütikud prognoosisid.

Põhivara investeeringud kasvasid 17,2% perioodil jaanuar-mai, mis oli pisut kõrgem kui analüütikute pakutud 17,1% kasv.

„Me eeldame, et Hiina majanduskasvu aeglustumisest põhjustatud ärevus muudab arenevad turud kõige parema tootlusega varaklassiks aasta teises pooles,“ märkis ING Aasia haru majandusanalüütik Tim Condon.

Kapitali naasmine arenevatele turgudele peegeldab ka hiljutisi stabiliseerumise märke Ukrainas ning atraktiivsed hinnatasemeid. Mais meelitasid arenevad turud ligi 45 miljardit dollarit ülemaailmsetelt võlakirja-ja aktsiainvestoritelt. See on kõrgeim portfelliinvesteeringute sissevool alates 2012. aasta septembrist, märgib Rahvusvahelise Rahanduse Instituut (IIF).

Arenevate turgude aktsiad on kasvanud sellel aastal 3,9%, ülemaailmsed aktsiad on samas ajavahemikus teinud 4,1% kasvu, selgub MSCI arenevate turgude ja maailmaturgude indekseid vaadates.

India ja Kagu-Aasia turud on kasvust kõige enam kasu lõiganud, märkis J.P. Morgan Funds Aasia turgude analüütik Tai Hui.

„Turud, mis 2013. aastal olid kehvas seisus, on taastumas tänu keskpankade soosivale poliitikale ning majandus ei ole nii kehvas seisus, kui esialgu arvati,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2014, 20:09
Otsi:

Ava täpsem otsing