Mait Kraun • 26 juuni 2014

Kuus põhjust, miks aktsiad jätkavad tõusu

Madalad intressimäärad, madal inflatsioon ja stabiilne majanduskasv on märksõnad, millega optimistid tõusu põhjendavad.

USA majandus langes ametlike andmete järgi esimeses kvartalis 2,9 protsenti. Samas loodetakse teises kvartalis suurt tõusu. Majandustulemused ja prognoosid annavad viimasel ajal investoritele vastuoluliseid signaale. Turg aga jätkab tõusu.

Investeerimisfirmas Cumberland Advisors töötav David Kotok soovitab hoida geopoliitiliste riskide tõttu oma varasid sularahasäästudena, vahendab MarketWatch. Samas toob ta välja 6 põhjust, miks aktsiad jätkavad tõusu:

1) Lühiajalised intressimäärad püsivad null-protsendi lähedal.

2) Pikaajaliste riigivõlakirjade intressid langesid vaatamata sellele, et kogu maailm ootas intresside tõusu.

3) Inflatsioon on riikides üle maailma väga madal. Euroopas on inflatsioonimäär langenud 0,5 protsendini.

4) Keskpangad üle maailma jätkavad lõdva rahapoliitikaga. Vaatamata sellele, et Föderaalreserv vähendab rahatrükki, suurendab ta oma likviidseid reserve ning lisab oma bilanssi finantsvarasid.

5) USA riigieelarve defitsiit väheneb. Defitsiit on mõnede aastatega vähenenud 1,4 triljonilt 0,4 triljonini ning number väheneb prognooside kohaselt veelgi.

6) USA energiasõltumatus suureneb. USA energiamajandus areneb ning tulemuseks on kaubandusdefitsiidi vähenemine. USA toodab palju rohkem naftat kui varem ja see loob eelduse naftaimpordi vähendamiseks.

Hetkel kuum