Töötamise register on juba populaarne

Pille Ivask 02. juuli 2014, 09:54

Eile kella 15 seisuga oli töötamise registrisse kantud lisaks haigekassast üle toodud 609 439 töötamisele veel 11 921 inimese 12 530 töötamist.

Maksu- ja tolliameti avalike suhete juhi Rainer Lauritsa sõnul oli nõnda suure töötamiste arvu kasvu põhjuseks ühelt poolt see, et erinevalt haigekassa andmetest peavad tööandjad nüüd registreerima ka võlaõiguslike lepingute alusel töötamised, mida varem haigekassas ei pidanud registreerima. Selliseid töötamisi lisandus eile 5272.

„Teine põhjus on kindlasti see, et tööandjad on registreerinud ka need töötamised, mida varem haigekassas ei tehtud. See on olnud ka töötamise registri üks eesmärkidest, et anda ettevõtjatele võimalus vabatahtlikult töötamised registreerida ning selle alusel hiljem tulu- ja sotsiaalmaksu deklareerida,“ rääkis Laurits ja avaldas heameelt, et hulk ettevõtjaid on sellega kaasa tulnud.

Maksu- ja tolliameti Facebooki lehekülg vahendab, et eile lisandus ka näiteks 4836 töölepingu alusel töötamist.

Uus portaal on tekitanud ettevõtjais ka küsimusi. Lauritsa sõnul uuritakse reeglina erinevate töösuhete registreerimise kohustuse kohta ning andmete kontrollimisel avastatakse töötajaid, kes juba ammu ettevõttes ei tööta. „Neid siis nüüd lõpetatakse. Ehk varem olid ettevõtted jätnud haigekassale töösuhte lõpetamise teatamata. Seega on tänane (eilne – toim) päev läinud tööandjatel ka andmetega tutvumiseks, korrigeerimiseks,“ selgitas ta.

Mitmel ettevõttel oli ka probleeme emapuhkusel töötajate registrisse kandmisega. Lauritsa sõnul on haigekassa juba ette valmistamas nende andmete faili ning peatselt saavad ka need uues registris kajastatud.

Videoõpetused, kuidas töötamist registeerida või kuidas enda töötamise kohta andmeid vaadata, leiab maksu- ja tolliameti Youtube’i kanalilt ja EMTA koduleheküljelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2014, 12:18
Otsi:

Ava täpsem otsing