Baltika keeruline nädal

Rainer Saad, Harry Tuul 14. juuli 2014, 07:36

Baltika hakkab täna pakkuma konverteeritavaid võlakirju, kuid eelmine nädal oli rõivatootjale erinevate sündmuste poolest üpriski keeruline.

Baltika võlakirjade pakkumisperiood kestab 14. juulist 28. juulini. Pakkumine on tehtud 600-le võlakirjale hinnaga 5000 eurot võlakirja kohta, seega kokku 3 000 000 eurot. Pakkumise tulemused avalikustatakse 29. juulil.

Märtsi lõpus muutis Baltika nõukogu otsust, mille tõttu suurendati vahetusvõlakirjade mahtu kahelt miljonilt kolmele miljonile eurole. Põhjuseks on keeruline olukord Venemaal ja Ukrainas ja seepärast pidas nõukogu vajalikuks suurendada grupi finantseerimist sel aastal lähtuvalt Baltika Ida-Euroopa turgudega seotud riskide tõusust ja selle võimalikust mõjust finantstulemustele.

Pakkumisel ei ole garanteerijaid väärtpaberituru seaduse tähenduses. Samas, Lauri Kustaa Äimäle kuuluv KJK Fund Sicav-SIF on alla kirjutanud lepingule, mille kohaselt kohustub märkima kõik võlakirjad.

Eelmine nädal oli Baltikale keeruline, kuna rõivatootja ei täitnud nõuetekohaselt teabe avalikustamise kohust ning sai seetõttu Tallinna börsilt trahvi. Lisaks esitati Baltika vastu hagi koos kahjunõudega.

Nasdaq OMX Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon otsustas kolmapäeval määrata Baltikale 2000 euro suuruse leppetrahvi. Kuigi tegemist pole suure summaga, on see ikkagi löök Baltika maine pihta.

Trahv tuli sellest, et börsi noteerimis- ja järelvalvekomisjoni arvates ei avalikustanud Baltika informatsiooni oma Venemaa ja Ukraina ettevõtete reorganiseerimise kohta möödunud aastal ega vastanud börsi reglemendi kõikidele nõuetele.

Baltika juhatuse liige Maigi Pärnik ütles reedel avaldatud börsiteates, et Baltika Grupi Venemaa tegevuse lõpetanud ettevõtte müük ei ole käsitletav olulise osaluse võõrandamisena. "Tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga ning AS Baltika juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud," ütles Pärnik teates.

Mikk ja Tõnn Talpsepale kuuluv OÜ Tenlion esitas Harju maakohtule Baltika vastu hagiavalduse, millega nõutakse õigusvastaselt tekitatud kahju hüvitamist summas 52 092,79 eurot. Baltika aktsionär Tenlion on seisukohal, et 20.04.2011 avaldas Baltika juhatuse esimees Meelis Milder Äripäeva ajakirjanikule eksitavat infot Baltika aktsionäride üldkoosolekul 11.05.2011 otsustamisele tuleva täiendava aktsiaemissiooni kohta. Sellega pani Milder toime turumanipulatsiooni ning tekitas Tenlionile varalist kahju.

Äripäev kirjutas toona, et Baltika on kaotamas investorite usaldust, kuna teatas kahe aasta jooksul juba kolmandas rahaküsimisest aktsionäridelt. Baltika ise ei andnud selgeid vastuseid suuromanike panuse ega emissiooni garanteerimise kohta. Baltika teatas, et vaidleb nõudele täies ulatuses vastu. 

Eelmisel nädalal tõusis Baltika aktsia 2%, 0,49 eurolt 0,50 euroni. Aasta lõikes on Baltika aktsia kukkunud 46%, 6 kuu lõikes 8%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. July 2014, 15:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing