Mait Kraun • 15. juuli 2014 kell 20:16

Dalai-laama ei näe sisserändes majanduslikku kasu 

Sel nädalal Itaaliat külastav dalai-laama Tenzin Gyatso põhjustas riigis furoori oma vastusega teda intervjueerinud ajakirjaniku küsimusele immigratsiooniprobleemi kohta.

Tiibeti vaimne juht ei nõustu retoorikaga, et Euroopa riikidel on vaja lisatööjõudu. Tema sõnul on põgenike lahkest vastuvõtust tähtsam luua nende kodumaal vajalikud tingimused, et inimesed saaks koju jääda.

"Itaallased, ja eriti sitsiillased, on näidanud, et neil on suur süda," kinnitas dalai-laama. "Aga probleemi lahendamiseks on tähtsam pöörata pilk nendele riikidele, ja lõpetada sõjad, mis põhjustavad väljarännet. Et jõuda tõelise tulemuseni, on vaja näha pikemat perspektiivi."

Pühamehe sõnadele avaldas toetust parlamendiliige Mario Borghezio erakonnast Põhjaliiga. "Dalai-laama on ausalt öelda rääkinud selgemas keeles kui paavst Franciscus, kes näib vahepeal immigrantide mõju nõrgematele riikidele alahindavat," kommenteeris Borghezio.

Dalai-laama Tenzin Gyatso on ka Tiibeti näitel pööranud tähelepanu massiimmigratsiooniga kaasnevatele ohtudele, viidates peamiselt Hiina immigrantide mõjule Tiibetis.

Itaalia parlament on tükk aega arutanud eelmisel aastal käivitatud programmi Vahemerel merehätta sattunud illegaalide aitamiseks. Oponendid, nagu Borghezio, peavad seda suurel määral raha raiskamiseks.

Hetkel kuum