Obama tõrjub süüdistusi immigratsioonikriisi teemal

Mait Kraun 10. juuli 2014, 22:36

Seoses Ühendriikide-Mehhiko piiril lahvatanud kriisiga on USA president Barack Obama sattunud nii vabariiklaste kui ka osa demokraatide kriitikatule alla, kirjutab Reuters.

Oponentide hinnangul hiilib president tähtsate teemadega tegelemise eest kõrvale ja ei suuda näha kasvavas illegaalide tulvas ohtu.

Sel nädalal Texase ja Colorado osariike külastanud Obama lükkas tagasi kutsed riigipiirile, kus on hiljuti hüppeliselt kasvanud illegaalsete sisserändajate hulk. Nende seas on eriti palju alaealisi. Colorados langes erilise kriitika alla presidendi otsus riiklikult tähtsate küsimuste asemel veeta aega õlut juues ja piljardit mängides.

Obamaga samasse erakonda kuuluv Texasest pärit esindajatekoja saadik Henry Cuellar süüdistas presidenti: "Selline suhtumine tähendab lihtsalt, et ta ei lase ennast häirida praegu lahvatanud humanitaarkriisil."

Obama on vastuseks süüdistanud Kongressi, et tema nõudmisi, mis pidavat kriisile tooma otsustava lahenduse, pole siiamaani heaks kiidetud. Nimelt tahab ta kulutada 3,7 miljardit dollarit Ühendriikidesse saabuvate illegaalide majutamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. July 2014, 22:36

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing