Börs: turg jätkab positiivsel lainel

Raido Neemre 23. juuli 2014, 23:10

USA turud olid täna peamiselt tõusuteel. S&P 500 lõi järjekordse rekordi tänu Boeingule and Apple’le.

“Me näeme müügitulemuste paranemist ja kasumite suurenemist ning turg reageerib sellele. Ma usun, et see trend jätkub veel lühiajaliselt,” märkis Commonwealth Financiali investeerimisanalüütik Brad McMillan.

“Kokkuvõttes on turg võtnud positiivse suuna, kuid majanduskasvu suhtes on jätkuvalt pisut muret,” sõnas Banyan Partnersi turuanalüütik Robert Pavlik.

Apple aktsiad tõusid 2,9%, jõudes kõrgeimale tasemele alates 2012. aasta septembrist. Ettevõte kruvis põnevust üles, rääkides oma uuest konverentsikõne seadmest. Ettevõtte tegevujuht Tim Cook rääkis “uskumatust tootest”, mida soovitakse peagi klientidele näidata.

Apple teatas varasemalt iPadi nõudluse langemisest ning prognoosis, et nende kolmanda kvartali kasum jääb analüütikute pakutust allapoole.

Facebook kasvas 2,5%, mis viis ettevõtte viimase kolme kuu kõrgeimale tasemele. Analüütikud ootavad, et maailma suurim sotsiaalmeedia võrgustik avalikustab täna peale börsi sulgumist oma teise kvartali tulemused.

Pepsi tegi 2,9% tõusu. Karastusjookide tootja teatas oodatust paremast kasumist ning tõstis peale kulude vähendamist oma aastakasumi prognoosi. 

Dow Jones tegi täna 0,15% languse ning lõpetas päeva 1708,14 punktil. S&P 500 kasvas 0,18% ning sulgus 1987,01 punktil. Nasdaq tegi 0,40% tõusu ning lõpetas päeva 4437,70 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2014, 23:10
Otsi:

Ava täpsem otsing