Investorid armastavad üha enam osta ja hoia strateegiat

Mait Kraun 22. august 2014, 21:12

Passiivne investeerimine on saanud populaarseimaks raha kasvatamise meetodiks, ütleb investeerimisuuringutega tegeleva ettevõtte Morningstar asepresident John Rekenthaler.

Passiivne investeerimine tähendab, et investeeritakse indekseid püüdvatesse ühisfondidesse ja ETFidesse (börsil kaubeldavatesse fondidesse). Aktiivse investeerimise puhul proovitakse indeksitest paremaid tulemusi püüda ning tootlust suurendada.

Passiivsed investeeringud on pikaajalisemad ning lühiajalisi hinnakõikumisi ei peeta tähtsaks. Aktiivsed fondid proovivadki lühiajaliste kõikumiste pealt tootlust maksimeerida.

Rekenthaler tõi välja, et passiivsed investeerimistooted on viimase 12 kuu jooksul hõivanud 68 protsenti turust. Aktiivsed fondid, kelle teenustasud on kõrgemad ning kes püüavad üldist turgu edestada, hõivasid vaid 32 protsenti turust.

„Aktiivsed fondid on saanud perifeeriaks,“ ütles Rekenthaler oma kolumnis, mis on tekitanud pärast kolmapäevast andmete avalikustamist palju furoori.

ETFid, millest vähem kui 1 protsent on aktiivsed fondid, hõivasid kõige suurema turuosa – 35 protsenti. Passiivsed ühisfondid nabisid 33 protsenti turust, mis teebki passiivse investeerimise osakaaluks viimasel 12 kuul 68 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. August 2014, 21:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing