Hääl: põlevkiviõlitööstuse arendamine tõstaks eksporti

09. oktoober 2014, 15:11
Kiviõli Keemiatööstuse nõukogu liikme Marti Hääle sõnul on leebem kütusekvaliteedi direktiivi rakendusakt rõõmustav uudis kogu Eestile.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141009/NEWS/141009634/AR/0/AR-141009634.jpg

Kütusekvaliteedi direktiivi rakendusakti leebema versiooni vastuvõtmine oleks positiivne samm Eesti ekspordi ja lisaväärtuse suurendamiseks, ütles Kiviõli Keemiatööstuse nõukogu liige Marti Hääl.

Kanada tugeva lobitöö tõttu on Euroopa Liit leevendamas kütusekvaliteedi direktiivi rakendusakti, mis mõjutab positiivselt ka Eestis toodetud põlevkiviõli väljavaateid Euroopa turul.

Kiviõli Keemiatööstuse nõukogu esimees Marti Hääl ütles, et kui kütusekvaliteedi direktiivi rakendusakti viimase eelnõu variant vastu võetaks oleks see positiivne samm Eesti lisaväärtuse suurendamiseks ja ekspordile suunatud tööstuse arendamiseks. „Kui küsida ükskõik mis majanduseksperdilt, mis on suurim konks Eesti majanduskasvuks, nimetatakse just neid kahte aspekti,“ ütles Hääl.

Hääle sõnul mõjutab praegune otsus peamiselt Eesti põlevkiviõlitööstust ja seeläbi ka Eesti energiajulgeolekut ja riigitulu potentsiaali. Teisisõnu muutub direktiivi leevendamise valguses põlevkiviõli väärtusahela pikendamine veelgi perspektiivikamaks. „Riik saaks strateegiliste otsustega kindlasti toetada või luua investeerimiseks vajaliku kliima ja ma usun, et põlevkivisektor selle investeeringu ka ette võtaks,“ rääkis Hääl. Seega on tema sõnul Euroopa Liidu otsusel kogu Eestile väga suur tähendus. Põlevkiviõlisse investeerimise olulisusest rääkis Äripäeva konverentsil Äriplaan 2015 ka Heiti Hääl.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. October 2014, 15:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing