Venemaalt pagev raha otsib varju Eesti kinnisvaras

20. oktoober 2014, 13:41
Kuulutus Tallinnas.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141020/NEWS/141029978/AR/0/AR-141029978.jpg

Osa Venemaalt põgenevast rahast on jõudmas Eesti kinnisvaraturule, kus Vene investorid otsivad valdavalt rahavoogu pakkuvaid kinnisvaraobjekte, ütles 1Partner kommertskinnisvara juhtiv partner Tanel Tarum.

„Venemaa investorid otsivad valdavalt kinnisvara, mis tagaks pikaajalise stabiilse rahavoo. Nii sobivad investeeringuteks kaubandus- ja büroopinnad, kus on juba olemas toimivad üürilepingud,“ rääkis Tarum.

Kuna Venemaalt raha väljaviimine ei ole seal riigis soositud, hoiavad investorid Tarumi sõnul madalat profiili ega ole huvitatud enda tegevuse liigsest afišeerimisest.

„Turul on venemaalasi, kes peavad sobivaks rahapaigutuseks sajakonna tuhande euro väärtuses korterit. Aga on ka suuremaid investoreid, kelle investeeringusumma võiks olla miljon-paar eurot,“ selgitab Tarum. „Venemaa investorid on targad ja arukad, nad on raha teeninud raske tööga. Kinnisvarainvesteering Eestisse ei ole idainvestori jaoks elumuutev otsus, kus iga hind on hea. Pigem tahab ta tingida ja heale kokkuleppele mittejõudmisel jääb tehing toimumata.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2014, 13:50
Otsi:

Ava täpsem otsing