Vaata, mida rääkis Hanschmidt pressikonverentsil

29. oktoober 2014, 10:16
Ahti Kuninga ja Ain Hanschmidti pressikonverents.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141029/NEWS/141029641/AR/0/AR-141029641.jpg

Infortari üks omanikke Ain Hanschmidt ja Estonian Airi nõukogu esimees Ahti Kuningas rääkisid täna Estonian Airi enamusosaluse müügist Infortarile.

Ahti Kuningas: eile oli Estonian Airi koosolek. Rekonstrueerimise plaani arutati. Uus rekonstrueerimise plaan, kuhu investorid tulevad, on parem. Tagamaadest: meie jaoks ei ole üllatus, et kaasame investori. 2010. aastal otsustasime, et otsime investorit. Ei olnud siiamaani tõsiselt võetavat investorit leidnud. Infortar oli ainuke tõsiselt võetav. Infortar on tugev partner, hästi kapitaliseeritud.

Hanschmidt: meie jaoks on see suur väljakutse. Suhteliselt keeruline. Meil on palju kogemusi turismivaldkonnas, meeskonnaga arvasime, et peaksime väljakutse vastu võtma. Meie eesmärk on EA kasumisse viia.

Hanschmidt: näeme Tallinkis suurt sünergiat Estonian Airiga. Usume, et rekonstruktsiooniplaan kinnitatakse 31. märtsiks. Pärast kinnitust saame rääkida plaanidest. Usume, et viime EA uuele tasemele. Praegu on hea aeg investeeringuteks.

Hanschmidt: lähiajal Infortari uusi investoreid ei lisandu.

Hanschmidt: meie soov on saada 100% Estonian Airist. Mida vähem aktsionäre, seda lihtsam tegutseda. Tulevikus võibolla tuleb investoreid juurde.

Kuningas: riik kas väljub või jääb vähemusosalusse.

Hanschmidt: peakontor jääb Tallinnasse, jääme tegutsema regionaalse firmana. Me näeme, et suurte kompaniide kõrval on see võimalik.

Hanschmidt: Eesti ja Soome vahel ei muutu midagi. Parim on ikkagi minna Soome laevaga.

Kuningas: Riik on seni andnud EAle 25,9 miljonit eurot abi.

Hanschmidt: EA bränd on viimastel aastatel tugevamaks muutunud.  

Hanschmidt: me usume sellesse investeeringusse. Meil on palju kogemusi ettevõtete ülevõtmisel ja kasumisse viimisel, julge hundi rind on rasvane.

Kuningas: pakkumisi on tulnud erinevatelt lennuettevõtetelt.

Hanschmidt: SASiga peame ka läbirääkimisi nende osaluse ostmiseks.

Hanschmidt: majanduskeskkond on väga soodne investeeringuks. Keeruline on öelda, kui suur see investeering saab olema esimeses etapis. Tahaksime panna nii palju, et Estonian Air oleks hästi kapitaliseeritud. Teise etapina on eesmärk osta lennukeid juurde.

Hanschmidt: meie eesmärk on võtta firma võimalikult puhtana üle. Teiste kahjumeid ja valesid otsuseid ei taha kinni maksta.

Hanschmidt: EA on võimalik kiiresti kasumisse saada, kui vaadata paberi peal. Aasta või kaks-kolm kulub kasumisse jõudmiseks.  

Hanschmidt: pean EA ostu riskantseks tehinguks (naerab).

Kuningas: meie jaoks on tähtis, et Eestis oleks rahvuslik lennukompanii.  

Kuningas: oleme endale teadvustanud, et peame enne firma üleandmist bilanssi puhastama. Investor peab suures mahus investeerima. Valitsuse poolt on ette nähtud 37 miljonit eurot investeerimiseks. 25 miljonit oleme juba investeerinud.  

Kuningas: Infortar ei saa teha radikaalseid muudatusi. Saab ühendada laevaäriga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2014, 10:16
Otsi:

Ava täpsem otsing