Pille Ivask • 29. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Naftahinna langus hammustab energiahiidude kasumit

BP seisab silmitsi kasumilangusega  Foto: Foto: EPA

British Petroleum ja BG Group teatasid teisipäeval, et kolmandas kvartalis on ettevõtete kasumid langenud. Kasumilangust põhjendati osaliselt naftahinna üldise langusega, kirjutab Financial Times.

BG juht Andrew Gould ütles, et juhul kui praegune olukord halveneb, võib ettevõte edasi lükata mitmesuguseid investeeringuid. „Kui hind alaneb, peame me tulevikus vähendama kulusid ning vaatama üle võlgade katvuse,“ kommenteeris ta.

Lähipäevadel on oma kvartali majandustulemusi edastamas ka Royal Dutch Sell, Total, Chevron ning ExxonMobil, kes arvatavasti seisavad silmitsi sarnaste küsimustega nagu eelpool nimetatud.

Mõju majandustulemustele võib aga veelgi suurem olla viimases kvartalis, kuna alates septembri lõpust on nafta hind veelgi kiiremini langenud.

Toornafta hind on alates juuni keskpaigast langenud 25%. Languse põhjuseks on nii Hiina majanduskasvu pidurdumine kui ka USA suur pakkumus.

Arvatakse, et hind võib langeda veelgi. Goldman Sachsi ennustuste kohaselt on naftabarreli hind 2015. aasta esimeses kvartalis keskmiselt 85 dollarit barrelilt. Varasem ennustus oli 100 dollarit barrelilt. 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt