Mait Kraun • 28. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Itaalia töötus tõusis ootamatult rekordtasemele

Itaalia töötusmäär tõusis rekordtasemele.
Itaalia töötusmäär tõusis rekordtasemele.  Foto: Bloomberg

Itaalia töötusmäär tõusis oktoobris ootamatult rekordilise 13protsendini ning ettevõtted on keset majanduslangust hoidumas töötajate palkamisest.

Töötuse määr tõusis oktoobris 13,2 protsendini. Eelmisel kuul oli Itaalia töötus 12,9 protsendi juures, selgub Itaalia Riikliku Statistikaameti Istati tänasest raportist. See on kõrgeim tase alates 1977. aastast. Bloombergi küsitletud analüütikud ootasid oktoobris 12,6protsendilist töötuse määra.

15 kuni 24-aastaste ehk noorte seas tõusis töötuse määr eelmisel kuul aga 42,7protsendilt 43,3protsendini, näitas statistikaameti raport.

Itaalia peaminister Matteo Renzi on võitlemas ametiühingute ning omaenda parteisisese opositsiooniga surumaks läbi reforme, mis teeks tööturu paindlikumaks ning vähendaks tähtajatu töölepinguga ülekaitstud töötajate ja töökindlustuseta noorte suuri erinevusi töö säilitamisel ja leidmisel.

Kavandatud reformid on endiselt parlamendis arutlusel. Pärast lõplikku heakskiitu rakendatakse seadusmuudatused kõige varem järgmise aasta alguseks.

Renzi ütles, et tööpuudus on osaliselt tingitud sellest, et järjest rohkem inimesi on aktiivselt tööd otsimas. Niinimetatud heitunud töötajaid, kes ei otsi tööd, Istat oma andmetest ei kajasta.

„Töötus on murettekitav,“ ütles Renzi Catanias. „Me ei saa eitada probleeme, aga me ei peaks ka nägema veeklaasi pooltühjana.“

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt