Äripäev • 19. jaanuar 2015 kell 13:23

Riigikogu salvestiste hävitamine kipub saama tõeks

Komisjonide salvestisi ähvardab edaspidi hävitamine.  Foto: Andras Kralla

Täna hääletas riigikogu põhiseaduskomisjon, kas võtta menetlusest tagasi riigikogu komisjonide salvestiste hävitamise eelnõu. Ettepaneku poolt oli viis komisjoni liiget, vastu kuus koalitsiooni ehk Reformierakonda ja sotse esindavat saadikut.

Tagasivõtmisettepaneku teinud opositsioonilise IRLi liikme, põhiseaduskomisjoni kuuluva Urmas Reinsalu sõnul on eelnõuga kujunenud jabur olukord, kus menetluses olev seaduseelnõu räägib selgelt, et salvestisi säilitatakse vaid sama koosseisu ajal, kuid eelnõu algatajad hämavad selles küsimuses.

„Kuna eelnõu sisu pärast teist lugemist enam muuta ei saa ning parlament enam sisulisi muudatusi teha ei saa, on ainus võimalus asja remontimiseks kogu kupatus tagasi võtta. Viimane võimalus seda teha on eelnõu kolmandal lugemisel,“ rääkis Reinsalu.

Salvestiste hävitamise poolt on põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste ning komisjoni liikmed Peep Aru, Rein Lang, Kalev Kotkas, Väino Linde ja Indrek Saar.

Vastu on opositsioonilised Tarmo Tamm, Jaak Aaviksoo asendusllige Juhan Parts, Andres Herkel, Urmas Reinsalu, Priit Toobal.

Eelnõu arutelu jätkub komisjonis homme, siis osalevad istungil ka rahvusarhiivi esindajad.

Hetkel kuum