Piret Reiljan • 21. jaanuar 2015 kell 11:56

Rüütmann: mis lõppenud, see lõppenud

Toomas Rüütmann 2007. aastal oma noores õunapuude kasvatuses.  Foto: Veiko Tõkman

See on nii vana teema, et see ei ole küll asi, millest mina räägiksin, ei soovinud Toomas Rüütmann kommenteerida tema suhtes äsja lõpetatud, ent aastaid kestnud kriminaalmenetlust.

Rüütmann sõnas, et suhtub talle kuulunud ettevõttega TR Majad seotud kriminaalasja lõpptulemusse väga rahulikult. Küsimusele, kas tulemus oli tema jaoks ootuspärane, vastas Rüütmann, et seda on raske kommenteerida.

Midagi sisulist Rüütmann kogu protsessi kohta öelda ei soovinud. Ta ei kommenteerinud, kui palju võlausaldajad kokkuvõttes TR Majades toimunu tõttu kahju said. Samuti ei kommenteerinud ta advokaat Siim Roode ja variisik Argo Hollo tegemisi TR Majades. "Miks te seda küsite minu käest?" uuris Rüütmann Roodet ja Hollot puudutava küsimuse peale. "See on nii vana teema, et see ei ole küll asi, millest mina räägiksin. Mis on lõppenud, see on lõppenud. Ma ei näe mingit mõtet praegu tegeleda asjaga, mis on olnud hulk aastaid tagasi," rääkis Rüütmann.

Rüütmann ei soovinud rääkida ka oma praegustest tegemistest, sh õunakasvatusäri käekäigust, kus Rüütmannil on samuti juba pikemat aega probleeme.

Uuriti pankrotisüütegu

Aastaid kestnud pankrotisüüteo kriminaalasi skandaalse eksautokaupmehe Toomas Rüütmanni vastu lõpetati avaliku menetlushuvi puudumise tõttu ning ta peab riigikassasse tasuma 800 eurot.

Rüütmanni skeemis kasutati sama tankisti, Argo Hollot, nagu Autorollo skeemis ja ka Rüütmanni abimees oli sama, kes Autorollos - advokaat Siim Roode.

Kriminaalasi Rüütmanni suhtes lõpetati Viru maakohtu 16. jaanuari määrusega kriminaalmenetluse seadustiku paragrahvi 202 alusel, mis võimaldab kriminaalmenetluse lõpetamist avaliku menetlushuvi puudumise korral ja kui süü ei ole suur. Kriminaalmenetluse lõpetamist taotles Viru ringkonnaprokurör Rita Hlebnikova ja põhjendas seda mh asjaoludega, et Rüütmann on varasemalt kriminaalkorras karistamata ja uute tema poolt toimepandud kuritegude kohta informatsioon puudub. Samuti pole Rüütmannile etteheidetavates kuriteoepisoodides esitatud tsiviilhagi.

Rüütmanni süüdistati oma maksevõime olulises vähendamises või enda maksejõuetuks muutmises. Sündmused, mis uurimise all olid, toimusid praeguseks juba üle kuue aasta tagasi 2008. aasta suvel.

Hetkel kuum