Äripäev • 28 aprill 2015

Tartu plaanib "alandava" tänavanime ära muuta

Kvissentali elamurajoon Tartus.  Foto: Väinu Rozental

Tartu linnavalitsuse tänasel istungil sünnib suure tõenäosusega ettepanek tühistada volikogu otsus Kvissentali tee ühe osa ümbernimetamiseks Madruse tänavaks.

Madruse tänava elanikud esitasid linnavalitsusele kaebekirja, milles teatasid, et ei nõustu Kvissentali tee ümbernimetamisega Madruse tänavaks. Leitakse, et muudatus on põhjendamatu, vastuolus tänava ajaloolise nimega ning eirab Kvissentali asumi identiteeti ja kultuuriloolist tausta.Lisaks on põhjuseks see, et Madruse tänava naabruses on merenduse seisukohast kõlavamate nimedega tänavad nagu näiteks Kapteni ja Pootsmani, ning see mõjuvat Madruse tänava inimestele alavääristavana.

ERRi uudisteportaal vahendas, et Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul pole häda mitte tänavale antud nimes, vaid nimeandmise protsessis.

Urmas Klaas ütles ERRi raadiouudistele, et linnavalituse eesmärk ei ole ja ei saa olla linnakodanikega kohut käia selle üle, kas tänava nimi on alavääristav või hoopis enesehinnangut tõstev. "Kuna see pole mõttekas tegevus, siis linnavalitsus vaatab selle otsuse ümber ja teeb linnavolikogule ettepaneku sellele tänavale uus nimi leida," ütles Klaas.

Klaasi sõnul ei mõista ta samas linnakodanikuna, kuidas saab üks tänava nimi tekitada mõnes inimeses alaväärsustunnet. Ainus põhjus, miks tänava ümbernimetamise otsus tuleb ümber vaadata, on seotud sellega, et kõnealuse tänava inimesi ei teavitatud piisavalt. Klaasi sõnul saatis linn välja tähitud kirjad, millele aga mitmed inimesed postkontorisse järgi ei läinud. Välja saadeti ka e-kirju ja pressiteateid. Samas möönis Klaas, et alati saab inimesi veelgi paremini teavitada.

Tartu volikogu arutab tõenäoliselt Madruse tänavaga seonduvat mai keskel toimuval volikogu istungil.

Hetkel kuum