Marta Jaakson • 16. november 2015 kell 14:30

Fund Ehituse omanik: vanglaehitus annab tööd ca 100 firmale

Fund Ehitus võitis kalleima riigihanke, mille maht on 73,5 miljonit eurot.   Foto: Andras Kralla

Fund Ehituse omanik ja juhatuse liige Eiki Rump kinnitas, et Tallinna vangla ehitusleping on allkirjastamisel. Tema hinnangul annab hange tööd ja leiba vähemalt sajale alltöövõtjale.

„Raske on prognoosida, aga kindlasti on see number üle saja,“ pakkus Rump, kui paljudele ehitusfirmadele hakkab Tallinna vangla ehitus tööd andma.

Küsimusele, kas vastab tõele, et Fund Ehitus konkurentide eest töö ära napsab, vastas Rump, et statistika näitab vastupidist. „Mis puudutab seda väidet, et meie kõikide eest tööd ära võtame, siis lihtne soovitus on võtta lahti statistika, mitme miljoni euro eest on firmad hankeid teinud, siis me saame teada kohutava tõe, et me oleme ikka seal tagapool,“ rääkis ta. Rump lisas, et Fund Ehitus saab ettevõetud töödega ka kindlasti hakkama, sest muidu poleks pakkumisi tehtud.

Fund Ehitus OÜ tunnistati RKASi välja kuulutatud uue Tallinna vangla hanke võitjaks, leping on allkirjastamiseni ootel. Kuigi hankedokumentides on RKAS määranud eeldatavaks hanke maksumuseks 68 miljonit eurot, on Äripäeva andmeil Fund Ehituse pakkumine sellest märksa kallim. Äripäevale teadaolevalt pakkus Fund Ehitus hanke teostamise hinnaks veidi enam kui 73 miljonit eurot.

Hetkel kuum