Äripäev • 9. detsember 2015 kell 12:24

Selgusid pressisõber ja -vaenlane

Ärimees Rein Kilk mullu kohtus seoses Weroli õlitehase pankrotiga.  Foto: Andras Kralla

Eesti Ajalehtede Liidu nõukogu valis tänasel aastakoosolekul pressisõbraks politsei- ja piirivalveameti juhi Elmar Vaheri ning pressivaenlaseks ärimehe Rein Kilgi.

Elmar Vaheri kasuks rääkis see, et tema juhtimisel on politseiamet muutunud meediale kättesaadavamaks ja liidu hinnangul võiksid tema meediasuhtlusest õppida teisedki politseiametnikud.

Rein Kilgi puhul heideti ette, et ta on valmis kohtusse andma iga meediakanalit, kes teda kas või ainult mainib. Tänavu on Kilk süstemaatiliselt ähvardanud kohtuprotsessidega meediaväljaandeid ja ajakirjanikke, kes julgevad avaldada tema tegevust puudutavaid lugusid. Pea iga vähegi kriitilise sisuga loo avaldamisele eelneb ja/või järgneb advokaadibüroo nõudekiri. Samal ajal ei anna Kilk ise üldjuhul sellistele lugudele kommentaare, tema eest kõnelevad ainult advokaadid. Kilk üritab juurutada Eesti ajakirjanduses uut praktikat, mille sisu on kohtuähvarduste abil mõjukate tegelaste säästmine nende küsitavate tegude kajastamisest ja analüüsist.

Eelmisel aastal valiti pressisõbraks Elroni juht Andrus Ossip ja pressivanelaseks Neinar Seli.

Pressisõber on aunimetus, millega Eesti Ajalehtede Liit tunnustab aasta avatuimat ajakirjandusega suhtlejat. Pressisõpra valitakse alates 1994. aastast. Paralleelselt kuulutatakse välja ka aasta pressivaenlane, kes pressisõbra vastandina on kõige vaenulikum avalikkusega suhtleja.

Pressisõbra ja -vaenlase valivad aasta lõpus ajalehtede liidu aastakoosolekul osalevad liikmeslehtede esindajad. Pressisõber saab auhinnaks nimelise messingist ruupori.

Hetkel kuum