Äripäev • 22. märts 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Venemaa tipp-poliitik parastas NATO juhti Brüsseli plahvatuste pärast

Venemaa Riigiduuma rahvusvaheliste asjade komitee juht Aleksei Puškov.  Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa Riigiduuma rahvusvaheliste asjade komitee juht Aleksei Puškov avaldas oma mikroblogis pärast Brüsseli plahvatusi väga kummalise avalduse.

„Kuni Stoltenberg tegeleb kujuteldava vene ohuga ja saadab vägesid Lätti, lastakse tal nina all Brüsselis inimesi õhku,“ kirjutas kõrge poliitik oma Twitteri kontol.

NATO peasekretärile Jens Stoltenbergile Brüsseli tragöödia kohatu nina alla hõõrumise kohta küsisid ajakirjanikud kohe kommentaari president Vladimir Putini pressiesindajalt Dmitri Peskovilt.

„Ma olen Putini, mitte Puškovi pressisekretär,“ ütles Peskov seepeale ja soovitas asja uurida partei kontorist.

Alles tund aega hiljem pärast parastavat säutsu avaldas Puškov Brüsseli tragöödias kannatanutele ja hukkunute lähedastele kaastunnet, lisades siiski ka sellele sissekandele: „Euroopal on aeg mõista, kust tuleb tõeline oht, ja ühendada Venemaaga jõud.“

Täna lõhkes Brüsseli rahvusvahelises lennujaamas ja metroos mitu lõhkekeha. Belgia võimud teatasid, et tegemist oli terrorirünnakuga.

Lennujaamas hukkus praegustel andmetel 13 inimest, viga sai kümneid. Metroorünnakus on Belgia prokuröri teatel hukkunud vähemalt 15 inimest ning viga saanud 55, kellest 10 on raskes seisus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt