Andras Kralla • Mari Mets • 6. aprill 2016 kell 8:29

Henry Kallas ilmus kohtusse

Maksupettuses süüdistatav Henry Kallas Tallinna Liivalaia tänava kohtumajas.  Foto: Andras Kralla

Maksupettuses süüdistatav Lambo-mehena tuntuks saanud ärimees Henry Kallas ilmus täna lõpuks Harju maakohtu ette, kuhu ta on varem jätnud tulemata põdurale tervisele viidates.

Kallas pidi kohtu ette ilmuma juba 10. märtsil, kuid seda ei teinud, viibides selle asemel kehvale tervisele viidates  Šveitsis. Märtis ei saanud istungil osaleda isegi Kallase kaitsja Aivar Pilv, kohal oli vaid advokaat Jaak Siim Aivar Pilve büroost, kes lasi kuulutada istungi kinniseks.

Siim edastaski kohtunik Liina Pohlakule info, et Kallase tervis oli istungil osalemiseks liiga kehv, kuid ühtegi arstitõendit tal kohtule esitada ei olnud. Ta teadis vaid seda, et Kallas plaanis minna Šveitsis uuesti arsti juurde. Ta kinnitas, et kogu tema esitatud info põhineb vaid Kallase jutul.

Kohtunik Pohlak märkis siis, et Kallas viibib ju pidevalt Eestis ning kohtule jääb arusaamatuks, miks oli vaja Kallasel Šveitsi sõita, kui tema tervis on nii kehv.

Süüdistus luksuskorteriga maksupettuses

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Kallast maksukuriteos, mille tagajärjel jäi riigile laekumata üle 410 000 euro makse. Süüdistuse järgi ostis Kallase juhitud ettevõte omale luksusliku ligi poolemiljonilise Tornimäe kvartali korteri Tallinna kesklinnas ja deklareeris selle äriotstarbel soetatud kinnisvarana, kuigi tegelikult asus Kallas seal ise elama.

Kallas esitas süüdistuse järgi maksuametile valeandmeid, mille kaasabil taotles tema ettevõte riigilt alusetult tagasi 80 948 eurot käibemaksu ning jättis erisoodustuselt tasumata 331 990 eurot tulu- ja sotsiaalmaksu.

Sedasama neljatoalist luksuslikku katusekorterit müüs Kallas veel suvel kinnisvaraportaalis kv.ee 1,2 miljoni euroga, kuid nüüdseks on müügikuulutus kustutatud.

Henry Kallase enda selgitusi luksuskorteri soetamise ja väidetava maksupettuse kohta saab täpsemalt lugeda artiklist "Kohtulahing: kas salakodu või ettevõtte luksuskontor?"

 

Maksupettuses süüdistatav Lambo-mehena tuntuks saanud ärimees Henry Kallas ilmus täna Tallinna Liivalaia tänava kohtumajja.  Foto: Andras Kralla
Hetkel kuum