Kaisa Gabral • 17. august 2016 kell 13:45

Vichmann: Oliveri puhul ei üllata miski!

Vichmanni ja Kruuda salakohtumine 2009. aasta augustis pangakontori ukse ees  Foto: Erik Prozes

Maksukuritegudes kahtlustatavana kinni peetud Oliver Kruuda endise äripartneri ja ettevõtja Marcel Vichmanni sõnul ei üllata teda Kruuda puhul enam miski.

Maksu- ja tolliameti uurijad pidasid maksukuritegudes kahtlustatavatena kinni kuus isikut, kelle seas oli ka AS Tere juhatuse liige Oliver Kruuda.

Kruuda endine Äripartner Marcel Vichmann viibis kommentaari andes välismaal ja nentis, et ei ole nende sündmuste ja asjaoludega kursis.

"Samas, seoses Oliveriga ei üllata mind miski. Sealhulgas asjaolu, et kui riigil ehk maksametil tundub midagi saamata, järgneb kinnipidamiste ja läbiotsimiste laine; kui aga kelleltki teiselt (nt. piimatootjatelt) miljonites raha välja petetakse, ei ole Eestis näha seda organit, kes suudab ilmselgeid tõsiasju mõistliku aja jooksul tuvastada ja kvalifitseerida," kommenteeris Vichmann oma kirjalikus vastuses lühidalt.

Kahtlustuse sisuks on maksuametile valeandmete esitamine, mille tulemusel on jäetud riigile tasumata nii tulu- kui ka käibemaksu kokku umbes 375 000 euro ulatuses.

Hetkel kuum