Kallas Kaljuranna otsusest: ootasin seda

Kallase sõnul meeldib talle Kaljuranna jätkamine rohkem kui tema loobumise korral vastasleeris tekkiv kibestumus.  Foto: Andras Kralla / Äripäev
Urmo Andressoo • 9. september 2016 kell 13:04

Täna pärastlõunasel pressikonverentsil sõnas Siim Kallas, et tal on hea meel Kaljuranna otsuse üle jätkata presidendirallis.

„See on hea, et Kaljurand kandideerib. Saame jätkata esinemist ja vaidlemist, nii nagu see viimasel ajal kombeks olnud,“ sõnas Kallas. Avalik võrdlus kahe kandidaadi vahel meeldib Kallasele palju rohkem kui ühe loobumisel tekkiv kibestumus.

Kallase sõnul see tema kampaaniaplaane ei muuda. „Kõik on paigas, mina ei muutu, seisukohad on välja öeldud. Otsustusmoment on valijameeste käes,“ ütles Kallas.

Küsimusele, kas Kaljuranna kaasalöömine temalt hääli ei korja, vastas ta, et iga kandidaat, kes valimistel osaleb, vähendab talle antud häälte arvu. „Ma arvan, et ta võtab hääli ära ka Repsilt ja Jõksilt,“ leidis Kallas. Prognoosimist, kui palju ta hääli kaotada võiks, pidas ta tänamatuks ülesandeks.

Eiki Nestori väitele, et Kaljuranna otsus jätakata viib valimised ringiga tagasi riigikogusse, vastas Kallas põiklevalt. “Raske on seda öelda. Arvan, et valijameeste motiveeritus ühise platvormi leidmiseks on parajalt suur. Elame-näeme,“ möönis Kallas.

Toetajate leidmiseks on Kallase sõnul läbirääkimised veel alles ees. Põhilisteks läbirääkijateks nimetas ta erakonna juhte, kuid lisas, et ta kavatseb ise ka kõnelustest osa võtta.

Küsimusele, millega tegeleb Kallas edasi juhul, kui teda presidendiks ei valita, vastas ta: „Olen endiselt Siim Kallas. Olen pensionär.“

Kallase sõnul ei kahetse ta midagi kampaania jooksul öeldust ja tehtust. Küll aga nimetas ta enda selle nädala avaldust, et kõik, kes Reformierakonna juhatuse otsusega teda toetada, rahul pole, võivad endale uue erakonna otsida, liiga radikaalseks.

Küsimusele, kas järgmiseks välisministriks võiks saada praegune Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees ning peaministri hea sõber Kalle Palling, sõnas Kallas, et ta ei oska seda kommenteerida, nimetades seda peaministri teemaks. „Ta on hea mees ja hea poliitik,“ iseloomustas ta Pallingut.

Hetkel kuum