Äripäev • 23. september 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Uuring: palgalõhe Eestis kasvab

Fontese värske palgauuringu põhjal on naiste ja meeste palgavahe eelmise aastaga võrreldes protsendi võrra kasvanud.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Hoolimata pingutustest ei vähene palgalõhe Eestis - Fontese värske palgauuringu põhjal on naiste ja meeste palgavahe eelmise aastaga võrreldes hoopis protsendi võrra kasvanud.

Pool kogu palgarahast koondub 25% töötajate kätte, neist kaks kolmandikku on seejuures mehed, kommenteeris Fontese partner Irja Rae. “Isegi sama väärtusega töö puhul võib turul olla erinev palgatase - naised satuvad sama grupi sees pigem madalama ja mehed kõrgema palgaga positsioonile.“

Kogupalga vahe meeste ja naiste vahel oli Fontese palgauuringu andmetel 2015. aastal kaheksa protsenti, 2016. aastal tõusis see üheksale protsendile.

Fontese metoodika erineb mõnevõrra Eestis varem tutvustatud Eurostati või PRAXISe soolise palgalõhe uuringu meetoditest, kuna võrdleb palgaerinevusi erinevate tööperede (sarnast kvalifikatsiooni, keerukust ja vastutust omavad ametid) lõikes, pakkudes olemasolevate uuringute kõrvale detailsemat vaadet.

Fontese palgauuring koondab 400 organisatsiooni ja ca 80 000 töökoha palgaandmed.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt