Äripäev • 14. detsember 2016 kell 6:30

Starmani omanikule kehtib tehingukeeld

Starmani üks asutajatest Indrek Kuivallik  Foto: Andras Kralla

Täna ehk Starmani suuromanikust endiseks omanikuks saava Indrek Kuivalliku firmal Polaris Invest on Harju maakohtu seatud keelumärge Läti Vabariigi kasuks, kirjutas Eesti Päevaleht.

Eesti Päevalehe andmetel tähendab see, et keelumärkega osalust Polaris Investis ei tohi Kuivallik osta ega müüa, küll aga ei takista see tema firma majandustegevust, näiteks vara ostmist ja müümist.

Kuivallik selgitas, et keelumärge pole Elisa tehinguga seotud ja osapooled on keelumärkest teadlikud. „Selle tehingu kontekstis ei oma keelumärge tähtsust,” kinnitas ta ja rõhutas, et ei müü firmat, vaid sellele kuuluvaid Eesti ärisid. 

Kui Eesti Päevaleht esmaspäeval Kuivallikult Läti keelumärke kohta päris, vastas ärimees, et tegemist on teda puudutanud kohtuasjaga, mille tõttu on arestitud talle kuuluva firma osalus. 8.detsembril teatas Läti riigikantselei, et on alustanud täitmismenetlust Kuiv­allikult võla kätte saamiseks. 

Äripäev kirjutas, et ettevõtja Indrek Kuivallik tegi ootamatu pöörde, kui pärast Starmani väljaostmist müüs firma kohe edasi Elisale.

Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum