Äripäev • 19. detsember 2016 kell 10:51

Soorm: mõistetamatu juhtkonna vahetamise viis

HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm.  Foto: Raul Mee

HKScani Baltikumi juht Teet Soorm andis teada, et ettevõtte juhtkonna äriotsused on olnud läbipaistvad, tehtud omanike teadmisel ja heakskiidul ning teeninud HKScani kontserni huve.

Lisaks on Soormi sõnul otsuseid iga-aastaselt auditeerinud PricewaterhouseCoopers, kes pole varasema enam kui kümne aasta jooksul tuvastanud ühtegi rikkumist, seisab tema saadetud pressiteates.

HKScan oli varem teatanud, et kontsreni Baltikumi juhtkonna liikmed on süstemaatiliselt toime pannud tõsiseid rikkumisi.

Soormi sõnul loodi koostööpartnerite süsteem lähtudes HKScani huvidest, kuna põllumajanduses valitsenud kriisiajal sisuliselt puudus Eestis stabiilselt toimiv linnu- ja seakasvatus.

“Seafarmide ja teiste koostööpartnerite ringi loomisel kinnitas toonane ettevõtte Baltikumi äride juht Olli Antniemi juba 2010. aastal, et omanikud ei näe toimuvas mingit huvide konflikti, seda on Antniemi teatanud ka avalikult meedia vahendusel,” edastas Soorm.  

“Veel kord - oluline on rõhutada, et kõikide partnerite vahel teostatud tehingud olid turuhindades ja läbipaistvad. Leian, et tegemist on otsitud põhjusega juhtkonna vahetamiseks. Mõistan kontserni uue juhi soovi komplekteerida endale uus meeskond, kuid kahjuks on selleks valitud mulle mõistetamatu viis,” lisas Soorm.

Hetkel kuum