Äripäev • 23. jaanuar 2017 kell 13:40

Nordecon ehitab Stockholmis kortermaja

Nordeconi tütarfirma ehitatav maja Rootsis Upplands Väsby keskuses.  Foto: Nordecon

Nordeconi kontserni tütarettevõte Swencn AB sõlmis lepingu kortermaja ehituseks Rootsi kinnisvaraarendajaga Brabo Stockholm AB.

Kaheksakorruseline kortermaja Stockholmis Upplands Väsby keskuses valmib 2018. aasta juunis. Lepingu hind on ligikaudu 6,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks, teatas Nordecon.

„Oleme Rootsis pisut üle aasta aktiivsemalt tegutsenud, mis on sealset ärikultuuri arvestades mikroskoopiline aeg, kuid tundub, et oleme suutnud enda vastu esmase usalduse tekitada – seda kinnitab ka äsja sõlmitud leping pika ajaloo ning väga professionaalselt tegutseva ettevõttega Brabo Stockholm AB,“ ütles ASi Nordecon juhatuse esimees Jaano Vink.

Nordeconil on Stockholmis pooleli veel kahe kortermaja ehitus. Tänavune suurem eesmärk on välisturu osakaalu müügist tasapisi kasvatada, lisaks Rootsile ka Ukrainas ja Soomes tegutsedes, lisas Vink. 

SweNCN OÜ on 2015. aasta alguses asutatud ettevõte, millest 60% kuulub Nordeconile ja 40% Sven Lennart Alpstalile kuuluvale Luksusjaht ASile. SweNCN ehitab elamuid ja mitteeluhooneid eelkõige Kesk-Rootsis läbi Rootsis asutatud tütarettevõtte SweNCN AB.

Nordeconi kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle kümne tütarettevõtte, kontsern tegutseb Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni 2015. aasta konsolideeritud müügitulu oli 145,5 miljonit eurot ning see annab tööd ligi 700 inimesele. Alates 18. maist 2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsi põhinimekirjas.

Hetkel kuum