Äripäev • 27. aprill 2017 kell 9:23

Pankroti veerel idufirma leidis investori

Skillificu asutaja Rainer Aunpu  Foto: Raul Mee

2016. aasta sügisel raskustesse sattunud ja tegevuse peatanud iduettevõte Skillific kaasas oma talendiotsingumootori väljaarendamiseks ja turuletoomiseks strateegilise investori, Eesti suurima tööjõuteenuste firma Finesta.

Finesta Baltic ja Skillific sõlmisid esmaspäeval 24. aprillil tehingu, millega Finesta omandas enamusosaluse Skillificu arendusettevõttes Skill Lab OÜ. Lisaks tegi Finesta arendusettevõttesse investeeringu, mille toel arendatakse talendiotsingumootori teenus ühiselt elujõuliseks.

Skillificu asutaja Rainer Aunpu kommenteeris, et Finesta on Skillificule ideaalne partner. „Rahast olulisemgi on Finesta kogemus ja oskusteave.“

Talendiotsingumootori arendamist jätkatakse Skillificu brändi all. Sihiks on võetud ka laienemine rahvusvahelisele turule. Ühisettevõtet asub juhtima Rainer Aunpu.

Äripäev kirjutas mullu detsembris, et veebilehe ArcticStartup andmetel läks 64 investorilt pea 90 000 eurot kaasanud Eesti talendiotsingumootor Skillific pankrotti. Äritegevuse lõpetas Skillific juba septembri lõpus, kui ettevõtte asutaja Rainer Aunpu ütles ArticStartupile, et tegu ei ole lõpuga, vaid otsitakse alternatiivseid võimalusi. Töötajatele ja investoritele saadetud kirjas viitas Aunpu sellele, et paraku ei õnnestunud tal leida piisavalt rahastust, et Skillificu tegevus saaks jätkuda, mistõttu on ta sunnitud ettevõtte sulgema. Ta lisas, et andis endast parima, kuid kahjuks ei õnnestunud püsitatud eesmärkideni jõuda.

Skillific arendab tehisintellektil põhinevat talendiotsingumootorit, mis leiab avalikest allikatest üles ja valib välja tööandja vajadustega kõige paremini sobivad kandidaadid. Süsteem aitab muuta töötajate otsimise senisest palju kiiremaks ja lihtsamaks. Ettevõtte asutasid 2015. aasta alguses kuus kogenud tehnoloogia ja ettevõtluse taustaga eestlast. Tootearendus jätkub nüüd koostöös Finestaga.

Finesta Baltic OÜ on Eestis asutatud ettevõte, mis on spetsialiseerunud tööjõu rendi ja värbamise teenustele. Finesta tegutseb peamiselt Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes. Ettevõtte tööjõurendi peamised kliendid on suured elektroonika ja teiste sektorite tööstus- ning jaekaubandusettevõtted. Finesta on oma üle 12 miljoni euro suuruse käibega suurim tööjõuteenuseid pakkuv ettevõte Eestis.

Hetkel kuum