Koit Brinkmann • 5. mai 2017 kell 10:30

Sarapuu hämas korruptsioonikomisjonis

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu  Foto: Raul Mee

Hiljuti kinnitas Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni ees, et temaga seotud ATKO Grupp ei ole osalenud Harjumaa jäätmeveohankel. Tegelikkus on midagi muud.

Tallinna linna prügiveojamade tõttu kutsuti Tallinna linnajuhid Taavi Aas ja Arvo Sarapuu erikomisjoni ette küsimustele vastama.

Erikomisjoni esimees Artur Talvik uuris muu hulgas Sarapuult, kas ATKO Grupp osales ühes Harjumaa kolme omavalitsuse jäätmeveohankes. Sarapuu ütles, et see ei vasta tõele.

Kuid fakt on, et ATKO Grupi tütarfirma ATKO Liinid OÜ tegi 2014. aasta sügisel pakkumuse MTÜ Harjumaa Ühisteenuste Keskuse korraldatud jäätmeveohankel, millega otsiti Anija ja Kose valla prügivedajat. Tookord pakkus ATKO Liinid küll konkurentidest mitu korda kõrgemat hinda ning ettevõtte pakkumus jäi Ragn-Sellsi, Ekoviri ning Radix Hoolduse järel neljandaks.

Sarapuu suurt huvi prügiveoäri vastu näitab veel, et ATKO Grupp oli aastate eest ka Veolia Keskkonnateenuste ostuhuviliste seas. Toona küll kaaluti ostu, kuid pakkumiseni asi ei jõudnud.

Abilinnapea Sarapuu eestvedamisel ostis Tallinna linn aga Veolialt välja Tallinna prügila enamusosaluse.

Korruptsioonikomisjonis rääkis Sarapuu veel, et Eesti Keskkonnateenused ja Ragn-Sells jagasid kartellikokkuleppe alusel omavahel jäätmeveoturu, samuti hanked ja hinnad. „Prokuratuur uuris seda ning asi lõppes Eesti Keskkonnateenused juhi Argo Luude kriminaalkorras süüdi mõistmisega. Probleem ongi selles, et jäätmeveo hinnad lepitakse kokku,“ teadis Sarapuu.

Tegelikkuses ei ole prügiveoäris kedagi kartellikokkuleppe tõttu süüdi mõistetud. Luude mõisteti aastate eest süüdi Tartu linna tänavapuhastushangete kartelliasjas.

Hetkel kuum